Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne: The Old Hunters - Balkon, podziemne cele, Żywe Porażki

Poradnik do dodatku: Zdobycie kluczy i walka z bossem.

Skorzystanie z urządzenia w laboratorium spowoduje pewne zmiany w lokacji. Pojawią się nowi przeciwnicy oraz kolejne przedmioty. Przy lampie Sala Badań pojawi się NPC, którego wcześniej spotkałeś przy odblokowaniu skrótu do pierwszej lampy za pająkami i rzeką krwi.

Wejdź schodami od latarni Sala Badań, a zauważysz, że w okolicy pojawiło się kilkunastu pełzających przeciwników - uważaj na ich atak mackami z głowy. W centrum sadzawki przy wysokim pomniku znajdziesz Zabójczy Wilgotny Krwawy Klejnot (5), a w prawym rogu Krew Śmierci Rodu (10).

Aby zebrać nowe przedmioty udaj się na 1. piętro laboratorium i podaruj Adeline drugi Płyn Mózgowy. W nagrodę otrzymasz Klucz do balkonu.

Skorzystaj z windy w tym samym pomieszczeniu, następnie wyjdź drzwiami z lewej strony i zabij wroga z laską. Zeskocz na niższą platformę widoczną na obrazku i zejdź schodami na dół, możesz podnieść Tarczę Jeziorną.

Skocz z tego miejsca, aby zebrać nowe przedmioty

Wejdź do góry i wybierz schody po prawej stronie, załatw wszystkich wrogów i idź w lewą stronę. Dojdziesz do drzwi oznaczonych 3. piętro sali pacjentów, zabij wroga z prawej strony, teraz możesz podnieść Klucz do podziemnej celi.

Balkon na 1. piętrze

Użyj Znaku odważnego tropiciela, następnie korzystając z klucza otwórz drzwi do lokacji Balkon na 1. piętrze. Zeskocz na dół i podejdź do placu ze słonecznikami. Uważaj na okoliczne istoty - w pewnym momencie zaczną korzystać z magicznych ataków.

Po zabiciu przeciwników podejdź do martwego ciała na krześle i podnieś Oko czarnego nieba. Na końcu podestu z lewej strony znajdziesz również Krew Śmierci Rodu (10).

Wróć do schodów i uderz w okno widoczne na obrazku. Z lewej strony przejścia znajdziesz uciekającego stworka, za którego dostaniesz Fragmenty Krwawego Kamienia. Przejdź na prawą stronę i przy odpowiednim skoku dojdziesz do skrzyni, w której znajdziesz Pulsujący Wilgotny Krwawy Klejnot (5).

Rozbij szybę i przejdź przez okno, a trafisz na mały korytarz

Podziemne cele

Zeskocz na dół, skorzystaj ze schodów, a trafisz do wcześniej odwiedzonego korytarza z celami, które teraz możesz otworzyć. Zachowaj ostrożność, ponieważ w jednej celi czai się silny łowca! Jeżeli masz z nim problemy, spróbuj atakować uderzając przez otwarte drzwi. Wróg poniesie obrażenia, ale dopiero po którymś uderzeniu wyjdzie z celi. Po wygraniu walki otrzymasz nową broń - Spisę Kościelną.

W kolejnych celach znajdziesz dwie Krwi Śmierci Szału (9). Na końcu korytarza trafisz na więźnia uderzającego głową o ścianę. Jeżeli go zaatakujesz, to Yamamura będzie dostępny jako pomocnik w walce z kolejnym bossem.

Po zabiciu tej postaci otrzymasz zestaw ubrań: Kapelusz tropiciela Yamamury, Haori koloru khaki, Opaski na ręce dawnego tropiciela oraz Hakamę koloru wina.

Walka z bossem: Żywe Porażki

Po zebraniu wszystkich przedmiotów przygotuj się na walkę z bossem. Zaczynając od lampy Sali Badań wjedź windą na 3. piętro laboratorium. Zabij przeciwników, wyjdź drzwiami z lewej strony i wybierz schody do góry.

W ten sposób dojdziesz do dużych drzwi, za którymi czeka cię walka z Żywymi Porażkami. Jeżeli wcześniej zabiłeś więźnia w podziemnej celi, to z prawej strony przed drzwiami pojawi się miejsce wezwania Yamamury.

Ataki tego bossa są łatwe do uniknięcia, ale przeciwnicy posiadają dużą liczbę punktów życia. Kolejnym utrudnieniem jest walka z kilkoma wrogami jednocześnie. Staraj się atakować pojedyncze istoty i ustawiać za ich plecami - w ten sposób unikniesz ataku głową i rękami.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... A nie, to tylko deszcz meteorytów

Przeciwnicy potrafią również wysyłać duże kule energii oraz trudniejsze do uniknięcia serie naprowadzanych pocisków. W połowie walki istoty zyskają możliwość przywoływania deszczu meteorytów. W takiej sytuacji szybko zlokalizuj, z której strony lecą meteoryty i schowaj się za wysoką rośliną rosnącą na środku placu.

W celu ułatwienia walki sugeruję korzystanie z Ognistego papieru lub Papieru pioruna. Przy odpowiedniej walce boss zostanie pokonany, a w nagrodę otrzymasz Klucz do Astralnej Wieży Zegarowej oraz dostęp do nowej lampy - Ogród Świetlistego Drzewa.

Następnie:Bloodborne The Old Hunters - Lady Maria z Astralnej Wieży Zegarowej i Wioska Rybacka

Powrót do spisu treści: Bloodborne The Old Hunters - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po dodatku.

O autorze

Michał Warwas

Contributor

Komentarze