Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Najlepsze bronie

Poradnik do Bloodborne: Jaką broń wybrać, wady i zalety różnych rodzajów oręża.

Bloodborne oferuje w sumie około trzydziestu broni. To mniej niż w przypadku Dark Souls, ale warto pamiętać, że bronie w nowej grze From Software są bardziej różnorodne. Właściwie każda jest wyjątkowa.

Często nowe narzędzia walki zdobywamy w trakcie przygody - w takich chwilach trzeba czasem podjąć decyzję, czy kontynuować ulepszanie posiadanego już oręża, czy też inwestować w nowe znalezisko? By pomóc w decyzji, opisujemy tutaj najlepsze i najciekawsze bronie dostępne w Bloodborne, na które warto zwrócić uwagę.

Topór tropiciela

Jedna z broni startowych - najlepsza z proponowanych, ponieważ jest najbardziej uniwersalna. Największą zaletą jest duży zasięg topora w formie po transformacji. Dzięki temu, można bezpiecznie atakować przeciwników, przy których niebezpiecznie jest stać zbyt blisko. Atak naładowany jest świetny, gdy musimy zaatakować kilku wrogów naraz.

W podstawowej, krótszej formie, broń ta jest wystarczająco szybka i mocna, by wyeliminować nieco słabszych wrogów paroma ciosami. Topór skaluje się najlepiej z siłą.

obrazeczek

Mieczomłot

To niespotykane i specyficzne połączenie jednoręcznego miecza z dwuręcznym, potężnym młotem. Mieczomłot możesz kupić w Śnie Tropiciela po pokonaniu Bestii Kleryka na początku gry. Skaluje się z siłą.

Idealna broń niemal na każdą okazję. W formie miecza dysponujemy szybkimi, dynamicznymi seriami ciosów oraz bardzo dobrym atakiem naładowanym - dźgnięciem o dużym zasięgu.

Po transformacji w wielki młot również mamy dostęp do wielu różnych ciosów. Naładowany atak zmiażdży słabszych przeciwników i zada mnóstwo obrażeń silniejszym. Cios pod przyciskiem L2 przeprowadzany jest horyzontalny, co przydaje się do uderzenia paru wrogów. Niezły jest także atak z wyskoku.

Święte ostrze Ludwiga

Kolejna broń, która najlepiej skaluje się z siłą. Możesz ją zakupić, kiedy zdobędziesz Odznakę promiennego tropiciela miecza - jest na piętrze w Kuźni Kościoła Uzdrowienia, w skrzyni. To jedyny dwuręczny miecz w grze (po transformacji).

W podstawowej formie, broń ostrze jest podobne do Mieczomłota. Używamy jednoręcznego miecza, szybkiego, możemy wyprowadzić naładowane dźgnięcie. Po transformacji możemy wykonywać potężne i zamaszyste ataki.

Uderzając atakiem pod przyciskiem L2 uderzamy z góry w ziemię, o czym warto pamiętać. Przydatny jest też mocny atak z wyskoku - także w przypadku walki z grupkami wrogów. Naładowany cios po transformacji to bardzo mocne pchnięcie, świetne rozwiązanie, gdy nie chcemy się zbytnio zbliżać.

Tonitrus

Tę broń możesz znaleźć przy bramie w Yahar'gul, zaraz po wyjściu z Podziemnego więzienia. Możesz ją także kupić za tętnienia po pokonaniu Mrocznej Bestii Paarl.

Pomimo, że jest to najmniej wytrzymała broń w grze (może się zniszczyć już po 70-80 zabójstwach), okazuje się nieraz bardzo przydatna. To świetny oręż drugorzędny, pomocniczy. Zamiast transformacji, naładowuje się elektrycznością na 7-8 sekund. Dzięki temu można szybciej pokonać wrogów wrażliwych na ten rodzaj obrażeń.

Zestaw ciosów Tonitrusa jest typowy dla buławy - to zarówno pchnięcie, jak też uderzenia horyzontalne.

Działo

Kolejna broń palna, bardzo specyficzna i najpotężniejsza. Zadaje ogromne obrażenia, ale oczywiście - coś za coś. Każdy strzał zużywa aż 10 pocisków, a więc nigdy nie strzelimy w trakcie jednej potyczki więcej niż dwukrotnie.

Działo znajdziecie w Zakazanym Lesie, gdy pierwszy raz przebiegniecie przez małą wioskę, w której wieśniak strzela do was z armaty. Gdy go miniecie, wejdziecie do budynku - w nim właśnie jest ta broń. Musicie wyskoczyć na zewnątrz, a potem wejść po drabinie i odszukać przedmiot zeskakując na niższe poziomy.

Ta podręczna armata to wybawienie podczas niektórych starć - szczególnie, jeżeli stale ją ulepszamy. Nie można jej niestety wzmacniać klejnotami.

Garłacz tropiciela

Jedna z podstawowych broni palnych, którą można wybrać na początku przygody. Warto wybrać właśnie tę. Nie jest najmocniejsza, ale to nie o atakowanie chodzi. Początkującym najłatwiej będzie ogłuszać wrogów właśnie Garłaczem.

Duży rozrzut pocisków to największa zaleta tej strzelby. Nawet jeżeli oponent stoi trochę z boku, jest szansa, że go ogłuszysz (oczywiście mówimy o ogłuszaniu przy kontrowaniu ataków wroga). Nie warto jednak marnować pocisków, by zadawać przeciwnikom.

Rozpylacz płomieni

Miotacz ognia, a więc broń dosyć nietypowa. Sklasyfikowana jednak jako broń palna - dlatego też zużywa amunicję. Skuteczny przede wszystkim przeciwko bestiom (wilkołakom itp).

By zdobyć Rozpylacz, musisz odwiedzić Gilberta - postać w Yharnam, w oknie przy latarni w Centralnej części miasta, zaraz po wejściu po drabinie. Gilbert nie odda ci jednak go od razu, a dopiero po tym, jak porozmawiasz z nim kilka razy i pokonasz pierwszego bossa.

Rozpylacz skaluje się z cechą Tajemną.

Reiterpallasch

Specyficzne narzędzie - połączenie broni palnej i białej, jedno z nielicznych w Bloodborne. W podstawowej formie, Reiterpallasch to szpada. Skaluje się z Umiejętnością. Możemy wykonywać szybkie, dynamiczne cięcia i pchnięcia.

Po transformacji, broń zmienia się w karabin. Nie tylko zadaje niezłe obrażenia, ale jest też jedyną bronią palną (z racji tego, że tak naprawdę jest też zwykłym orężem), do której możemy włożyć trzy klejnoty, w tym takie, które zmieniają obrażenia na tajemne lub obrażenia od ognia.

Co ciekawe, nawet w formie karabinu, trzymając tę broń cały czas możesz wykonać fizyczny atak z wyskoku. Reiterpallasch znajdziesz w opcjonalnej lokacji - Zapomnianym Zamku Cainhurst.

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Komentarze