Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Kaplica w Yahar'gul, droga do bossa

Poradnik do Bloodborne: Walka z trójką łowców, skrót do latarni i przeciwnicy z czaszek.

Powracając ze Snu wybiegnij drugim wyjściem od latarni, by zdążyć zabić stworka, z którego wypadną Fragmenty krwawego kamienia. Idź dalej i wejdź na trawnik, przejdź kawałek dalej i opadnij w dół, by zabić strzelca. Później szybko wyeliminuj dwa psy. Następnie musisz postarać się błyskawicznie zabić kobietę z dzwonem, by zapobiec odradzaniu się wrogów. Później pozbądź się reszty i idź dalej, zbierając po drodze przedmioty.

Jeżeli zaatakują cię jednocześnie, możesz mieć problemy

Trzech łowców

Wejdziesz do budynku. Idź powoli, by nie zwrócić uwagi wrogów. Czeka cię tutaj trudne starcie aż z trzema łowcami jednocześnie. Wolno zejdź po schodach i idź w kierunku łowcy stojącego tyłem - zadaj mu cios w plecy, by stworzyć szansę na brutalny atak. Później najpewniej nadbiegną pozostali dwaj przeciwnicy. Wycofuj się i uderzaj krótkimi seriami, by zdążyć odskakiwać.

Najlepiej wycofywać się aż do poprzedniej latarni - jest spora szansa, że łowcy wtedy się rozdzielą i będziesz mógł pokonać ich pojedynczo. Pamiętaj też, że jeżeli jakiegoś zabijesz, to już się nie odrodzi.

Po walce zbierz przedmioty. Możesz tu zejść po schodach na dół. Schodząc na ostatnie piętro, wejdziesz do pomieszczenia z wilkołakiem - pokonaj bestię i zejdź jeszcze niżej schodami na końcu, by zebrać kolejne Fragmenty krwawego kamienia. Wracaj na górę, do głównej sali. Po drodze miniesz korytarz na półpiętrze - zapamiętaj to miejsce, jest to droga do opcjonalnego bossa. To starcie opisujemy na kolejnej stronie.

Wyjdź głównym wejściem. Przed tobą - na drodze prowadzącej na dół - duży przeciwnik, stwór z czaszek, powinien schodzić, będąc odwróconym plecami do ciebie. Wykorzystaj to, by go zabić. Dalej, na wprost, jest droga prowadząca do głównego bossa lokacji. Zanim jednak tam pójdziesz, warto pójść w drugą stronę.

W lewo - do skrótu i po przedmioty; w prawo - do bossa

Ulice Yahar'gul i wilkołaki

Od wyjścia z budynku skieruj się w lewo i wejdź po schodkach. Pokonaj strzelca i idź w lewo, do pomieszczenia - w środku czeka jeden wróg oraz winda, którą dotrzesz do pierwszej latarni w Yahar'gul. Aktywuj ją, pokonaj wroga na górze i wracaj z powrotem na dół. Po wyjściu idź w lewo po schodkach, by na końcu zabić kobietę z dzwonem. Wracaj na główną ulicę, po drodze likwidując strzelca, który prawdopodobnie zdążył się odrodzić.

Idź w stronę grupy paru wrogów na końcu drogi. Przed trzęsącym się powozem skręć w lewo - zabij przeciwnika i zbierz przedmioty. Wracaj i powoli podejdź do powozu - wyskoczy z niego kolejny przeciwnik z czaszek. Pokonaj go i spokojnie zbierz pozostałe zasoby. Dużą grupę potworów musisz pokonać tylko wtedy, jeżeli chcesz zdobyć broń leżącą na samym końcu przy bramie - Tonitrusa (buławę naładowaną elektrycznością). W porównaniu z twoją obecną bronią, na pewno już ją ulepszyłeś, nowa okaże się jednak niezbyt dobra.

Teraz zawróć i idź drogą w dół. Zbierz wszystkie przedmioty (chyba, że byłeś tu wcześniej, jeżeli trafiłeś do podziemnego więzienia) i przejdź przez dużą bramę. Trzymaj się lewej strony, wbiegnij na schody - uważaj, bo będzie do ciebie strzelać kilka stworów stojących na ulicy, a także wróg z kładki. Przejdź na kładkę i zabij strzelca. Idź prosto, zlikwiduj wilkołaka. Zbierz przedmiot, wejdź do budynku, idź prosto, zabij strzelca i zejdź na dół, gdzie czeka kolejny wilkołak. Zabij go i weź przedmioty, a później wybiegnij na ulicę.

Najlepiej ominąć tu wszystkich wrogów, zbyt dużo ryzykujesz walcząc z nimi. Biegnij w prawo, oto droga do bossa. Przed przejściem dalej zbierz przedmioty za balustradami po obu stronach głównej ulicy.

Skrót do bossa - Odrodzonego

Opiszemy tutaj jeszcze sposób na szybkie dotarcie do bossa, który przyda ci się w razie śmierci. To skrót od pierwszej latarni w Yahar'gul. Po porażce w walce odrodzisz się przy latarni w kaplicy, dlatego musisz wrócić do Snu, by przenieść się do odpowiedniej latarni.

W windzie biegnij w miejscu, by wyskoczyć przez dziurę w ścianie - to skrót do Odrodzonego

Idź prosto i zejdź po schodkach w prawo. Na placyku pokonaj strzelca na wózku, a następnie jeszcze jednego przeciwnika. Podejdź do windy i przywołaj ją. Przygotuj się do wysiadki w połowie drogi.

Gdy winda zacznie zjeżdżać na dół, stań przy przerwie w balustradzie i cały czas biegnij do przodu w miejscu. W pewnym momencie natrafisz na dziurę w murze, przez którą spadniesz na dach. Po wylądowaniu przejdź prosto i zabij psy. Możesz jeszcze zejść po schodach nieco dalej, by pokonać wilkołaka i zebrać przedmiot. Ważniejsze jest jednak pomieszczenie po prawej. Stań na misie i wciśnij „X”.

Przeniesiesz się do innej wieży. Wyjdź przejściem na wprost i biegnij w kierunku kobiety z dzwonem. Pokonaj wroga, którego przywoła, a następnie zlikwiduj ją. Teraz zejdź po drabinie - przed tobą prosta droga do bossa.

Następnie: Bloodborne - Walka z bossem: Odrodzony, opcjonalna walka z bossem: Mroczna bestia Paarl

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Komentarze