Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard powołał szefową ds. kultury w firmie. Ma zadbać, aby pracownicy czuli się bezpieczni

To również pierwsza wiceprezeska.

Blizzard powołał stanowisko szefowej ds. kultury, która będzie jednocześnie pierwszą wiceprezeską firmy. Funkcję objęła Jessica Martinez.

Taka decyzja jest oczywiście pochodną kontrowersji w Blizzardzie. W ubiegłym roku nazwa firmy lądowała na wielu nagłówkach serwisów branżowych z powodu licznych nadużyć, w tym molestowania seksualnego i dyskryminacji płciowej. Nawet teraz wciąż padają nowe zarzuty.

Zadaniem Martinez jest między innymi „rozwój i wdrażanie strategii kulturowej, zapewnienie spójności we wszystkich zespołach i funkcjach oraz reorganizacja programów nauczania i rozwoju talentów”.

Kiedy tworzysz środowisko, w którym najważniejsi są ludzie, gdzie zespoły czują się bezpieczne, doceniane i pracują razem nad wspólnym celem, wszyscy dobrze prosperują - pracownicy, gracze i firma” - napisała na Twitterze nowa wiceprezes Blizzarda.

Martinez ma za sobą 14 lat doświadczenia Disney. Zajmowała się tam kierowaniem strategią, komunikacją i „doświadczeniem pracowników”.

To nie pierwsza obsadzona posada, która ma na celu zmianę kultury pracy w Activision Blizzard. W kwietniu powołano Kristen Hines na stanowisko dyrektorki ds. różnorodności, sprawiedliwości i integracji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze