Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard podsumowuje betę Diablo 4. Aszawa zabiła 10 mln graczy

Uratowano też sporo piesków.

Blizzard podsumował „największe testy beta Diablo w historii serii”. Mowa oczywiście o dwóch weekendach z Diablo 4, w ramach których rzesze graczy miały okazję sprawdzić pierwszy akt produkcji.

Nie podano niestety konkretów na temat tego, ile dokładnie osób przystąpiło do zabawy. Pewną wskazówką jest liczba uratowanych piesków - specjalny przedmiot kosmetyczny z nosidełkiem dla wilka otrzymywaliśmy za osiągnięcie 20. poziomu doświadczenia, co udało się 2,6 mln osób.

Łącznie gracze spędzili w Sanktuarium ponad 61,5 mln godzin, co daje 84329 miesięcy. Zabito w sumie ponad 29 miliardów potworów. Spore trudności sprawiał zapewne Rzeźnik, który ma na koncie 1,7 mln zamordowanych graczy, samemu ginąc przy tym „tylko” 577 tysięcy razy - całkiem niezły współczynnik.

To jednak jeszcze nic w porównaniu z Aszawą, która zabijała postacie graczy 10,2 mln razy w ramach wielkiego, „światowego” starcia. Monstrum udało się ubić 107 tysięcy razy. Blizzard przyznaje, że „prawie” jedna osobna dokonała tego czynu samodzielnie, choć w rzeczywistości udokumentowane są co najmniej dwa przypadki. Być może nie chciano się przyznać, że to głównie z pomocą błędu.

Poza tym dowiadujemy się, że najpopularniejszymi klasami był Czarodziej oraz Nekromanta, a więc - zapewne nieprzypadkowo - dwie najmocniejsze klasy w niedawnych testach. Teraz pozostaje już tylko czekać na premierę pełnej wersji gry, co zaplanowano na 6 czerwca.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze