Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard odświeży pierwsze Diablo - jako zestaw poziomów w Diablo 3

Testy w przyszłym tygodniu.

Blizzard zaskoczył fanów Diablo na konferencji rozpoczynającej tegoroczną imprezę BlizzCon. Zapowiedziano nie tylko powrót Nekromanty do Diablo 3, ale także odświeżenie pierwszej odsłony serii - jako zestaw poziomów do najnowszej produkcji.

Aby przywrócić klimat z przeszłości, planowany jest nawet specjalny filtr graficzny z wyraźniejszymi „pikselami” czy też poruszanie się wyłącznie w ośmiu kierunkach. Nie jest obecnie jasne, czy będą to jedyne sposoby na rozgrywkę. Nie zabraknie też oryginalnej muzyki.

Odwiedzimy wszystkie 16 poziomów podziemi pod Katedrą, ścierając się z wiernie odtworzoną grupą bossów - w tym z czwórką tych głównych. Nowe atrakcje dostępne będą dla wszystkich postaci stworzonych w Diablo 3.

To były prostsze czasy

Nowości wprowadzi jubileuszowa łatka, przygotowywana - razem z odświeżonym Diablo 1 - na tegoroczną, 20. rocznicę debiutu serii. Aktualizacja trafi na publiczne serwery testowe już w przyszłym tygodniu, choć nie wiadomo, ile zawartości uwzględni ta wczesna wersja.

Nie wiemy także, czy łatka zmierza tylko na PC, czy także na PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze