Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard jednak umożliwi latanie w Warlords of Draenor

Szkoda butów.

Blizzard ugiął się pod presją graczy i ujawnił, że umożliwi korzystanie z latających środków transportu na terenach wprowadzonych w dodatku Warlords of Draenor do World of Warcraft.

Z góry wygląda lepiej?

Uzyskanie „licencji” na lot zajmie jednak sporo czasu. Gracze będą musieli udowodnić, że dokładnie zapoznali się z kontynentem „na piechotę”. Odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone w aktualizacji 6.2.x.

Potrzeba więc zajrzeć w każdy zakątek mapy (osiągnięcie Explore Draenor), znaleźć sto skarbów, ukończyć mnóstwo zadań (Loremaster of Draenor) oraz zdobyć wysoki poziom zaufania (Revered) u trzech frakcji.

„World of Warcraft pełne jest zapadających w pamięć momentów, możliwych do przeżycia tylko podczas eksploracji na ziemi” - napisano na oficjalnej stronie.

„Choć wierzymy, że kluczem do eksploracji jest w World of Warcraft pozostanie na poziomie gruntu, to zdajemy sobie sprawę, że rezygnacja z tych ograniczeń także może dostarczyć sporo frajdy, zwłaszcza dla osób, które dokładnie zbadały już dostępną zawartość.”

W poprzednich dodatkach do World of Warcraft gracze musieli osiągnąć maksymalny poziom doświadczenia, a następnie zapłacić za latającego towarzysza lub licencję na latanie. W Warlords of Draenor zdecydowano się jednak zrezygnować z takiej opcji.

Część graczy - głównie z serwerów PvP - od dawna krytykowała latanie, które wyeliminowało możliwość spontanicznych potyczek. Inni argumentują, że bezpośrednie podróżowanie umniejsza radość płynącą z eksploracji, z czym zdaje się zgadzać Blizzard.

Z drugiej strony, osoby spędzający w World of Warcraft setki godzin na pewno znają już każdy zakątek Warlords of Draenor, więc takie ograniczenie wydaje się być w ich przypadku niepotrzebne.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły