Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w Pillars of Eternity usuwa umiejętności pasywne postaci

Patch jest już w drodze.

Produkcje studia Obsidian Entertainment - choć często bardzo dobre - zasłużyły na niechlubną opinię zawierających błędy, co często wynika z poziomu ich komplikacji. Nie inaczej jest w przypadku wydanego niedawno Pillars of Eternity.

Użytkownicy serwisu społecznościowego Reddit informują, że podwójne kliknięcie na przedmiot w ekranie ekwipunku... usunie wszystkie umiejętności pasywne postaci.

Gracze zalecają, by wyposażać bohaterów jedynie poprzez przeciąganie elementów na odpowiednie miejsca w inwentarzu. Po usunięciu talentów u towarzyszy wystarczy wysłać ich do twierdzy gracza i ponownie przyłączyć, ale już w przypadku głównego bohatera należy wczytać wcześniejszy zapis lub rozpocząć grę od nowa.

Zobacz także: poradnik i solucja do Pillars of Eternity - opis przejścia zadań głównych i pobocznych, wszystkie mapy i sekrety

Fani na oficjalnym forum dyskusyjnym spierają się obecnie, czy umiejętności pasywne nie pozostają aktywne „w tle”, a znikają jedynie wpisy na karcie postaci, ale wiele wskazuje na to, że mamy jednak do czynienia z większym błędem.

Twórcy zapewniają, że rozwiązanie problemu jest już w drodze. Nie jest jednak jasne, czy uda się przywrócić umiejętności postaciom, które już je straciły. Do czasu publikacji łatki zalecamy więc ostrożność.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze