Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w Helldivers może kasować postępy, jeśli rozładujemy kontroler

Twórcy szykują łatkę.

Kooperacyjna gra akcji Helldivers ukazała się na konsolach PlayStation w ubiegłym tygodniu, zbierając wysokie oceny w recenzjach. Tytuł nie jest jednak wolny od błędów, a szczególnie nietypowym problemem jest możliwość skasowania postępów, jeśli wyładuje się nasz kontroler.

Po ponownym podłączeniu pada produkcja automatycznie ładuje całkiem nową postać bez wczytywania danych i jeśli pozwolimy się grze zapisać w takim momencie, to przepadną wszelkie postępy zgromadzone przez odłączeniem DualShocka.

Twórcy ze studia Arrowhead przyznają, że problem istnieje i szykują już stosowną aktualizację.

„Naprawiliśmy już ten szczególny przypadek i przyglądamy się innym błędom, które mogą powodować kasowanie postępów postaci” - napisali deweloperzy na oficjalnym forum. Łatka powinna pojawić się wkrótce.

„Co można zrobić: upewnijcie się, że kontroler jest w pełni naładowany przed przystąpieniem do gry. Nie zmieniajcie pada, jeśli kończy się bateria, a po prostu podłączcie go kablem i poczekajcie na zakończenie zapisu przed zmianą kontrolera.”

„Jeśli problem się pojawi, pomóc może zresetowanie gry bez zapisywania - konsola postara się pobrać ostatni zapis z serwera.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze