Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Black Mesa - rozdział Xen z fanowskiego remake'u Half-Life dostępny w wersji beta

Jest też gameplay.

Twórcy Black Mesa - fanowskiego remake'u pierwszej części serii Half-Life - udostępnili „techniczną betę” finałowych poziomów, których akcja rozgrywa się na terenie planety Xen.

Wczesna wersja pozwala zainteresowanym graczom sprawdzić trzy pierwsze etapy, które łącznie składają się z sześciu map. Warto zaznaczyć, że finałowe wydanie rozdziału zaoferuje w sumie 19 plansz.

Z poziomami osadzonymi na planecie Xen mogą zapoznać się wszyscy nabywcy podstawowej edycji Black Mesa, którą w trakcie letniej wyprzedaży na Steamie można kupić za 28,79 zł. Aby uzyskać dostęp do testów, w kliencie platformy trzeba wejść do ustawień gry i w zakładce „beta” wybrać „public-beta”.

Autorzy ostrzegają jednak, że w obecnej wersji nie brakuje szeregu błędów. Zauważone usterki oraz opinie na temat projektu map można zgłaszać na forum w sklepie Valve i specjalnym kanale Discord.

Wśród znanych deweloperom problemów są między innymi znaczny spadek wydajności przy próbie zabawy w rozdzielczości 4K i nienaturalne animacje zwłok pod wodą. Do tego kłopot ze znajdującymi się w oddali cieniami, które są niepoprawnie wyświetlane na ekranach laptopów.

W międzyczasie dziennikarze serwisu IGN opublikowali materiał prezentujący początkowe sześć minut rozgrywki z pozaziemskich poziomów. W nagraniu główny bohater - Gordon Freeman - przemierza podwodny świat.

Black Mesa to fanowski remake Half-Life, a w 2015 roku Valve pozwoliło wydać projekt - odpłatnie - na Steamie. W grze zabrakło finałowych etapów, które pominięto z powodów ograniczeń czasowych i opinii graczy, uważających rozdział Xen za jeden z najsłabszych w oryginale.

Twórcy nowej wersji strzelanki postanowili więc znacznie usprawnić plansze rozgrywane na obcej planecie. Podkreślają, że znacznie przeprojektowali i rozszerzyli etapy, implementując szereg dodatkowych treści.

Źródło: Steam

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze