Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioWare zbiera opinie na temat potencjalnej reedycji trylogii Mass Effect

DLC, lepsza grafika i inne pomysły.

Szef firm BioWare Edmonton i Montreal - Aaryn Flynn - poprosił fanów o opinie na temat ewentualnej reedycji trylogii Mass Effect w odświeżonej formie.

We wpisie na forum dyskusyjnym NeoGAF, menedżer wymienił postulaty, które najczęściej słyszy: grafika w 1080p i 60 FPS, tekstury wysokiej rozdzielczości, lepsze cieniowanie oraz integracja wszystkich DLC w „płynną” całość, by poszczególne zadania z dodatków nie były dostępne osobno, lecz razem z fabułą.

Flynn podał, że jedną z pojawiających się co jakiś czas opinii jest także zamiana systemu walki z ME1 na rozwiązanie z ME3, ale takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę ze względu na potrzebne nakłady pracy.

„Temat pojawia się stosunkowo często, ale nie biorę go pod uwagę (mówię całkowicie z osobistego punktu widzenia)” - napisał menedżer. „Po pierwsze, byłoby to mnóstwo pracy. Po drugie, nie chcę, by oskarżono nas o nadmierne zmiany ustalonej formy ME1.”

„Po trzecie (i wszyscy to wiedzą), są osoby preferujące ME1. Biorąc to wszystko pod uwagę, taka modyfikacja nie wydaje się być właściwa.”

Dzisiaj BioWare obchodzi „święto” serii - N7 Day. Na godzinę 19 zaplanowano specjalną transmisję na żywo, z omówieniem przyszłości serii, ale Flynn ostrzegł już, że nie będzie tam nowych informacji na temat reedycji trylogii Mass Effect na nowych konsolach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze