Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioShock - Fontaine (Finał i zakończenia)

Czas na rozprawienie się z głównym bossem i ukończenie przygody.

Czas na ostateczną potyczkę z Frankiem Fontainem. W trakcie podróży windą zacznie on do ciebie mówić. Jednocześnie na ekranie pojawi się komunikat, że od tej pory nie możesz zapisywać gry, a w przypadku śmierci w pobliżu nie znajduje się żadna komora witalna, w której mógłbyś się odrodzić. Jeśli przegrasz będziesz musiał cały pojedynek zaczynać od nowa.

Po dotarciu na górę zobaczysz Fontaine'a umiejscowionego przy wielkim zbiorniku. Podbiegnij do niego i wbij mu w ciało strzykawkę z Adamem. Po chwili rywal cię odrzuci i zeskoczy na ziemię w formie ogniowej.

W walce z Fontainem dobrze sprawdza się granatnik

Walka z bossem nie jest specjalnie skomplikowana, ale wymaga wyczucia i refleksu. Dwoma głównymi atakami przeciwnika są miotane kule oraz szybka szarża, przed którą koniecznie odskakuj. Poza tym ostrzeliwuj go cały czas, jak najpotężniejszymi broniami (obrazek powyżej) i cały czas pozostawaj w ruchu, żeby rywal cię nie trafił.

Po zabraniu mu paska zdrowia Fontaine wskoczy na platformę. Szybko wbiegnij na górę i ponownie wbij mu strzykawkę z Adamem (musisz się spieszyć, ponieważ inaczej będziesz musiał powtórzyć dany fragment walki). Po chwili rywal zeskoczy, tym razem pod postacią lodową. Znów zacznij go ostrzeliwać i kontynuuj walkę, tak jak w pierwszej fazie. W ostatniej części rywal będzie naelektryzowany, ale strategia się nie zmienia.

W przypadku problemów możesz uleczyć się w stacji zdrowia na północy. Ponadto w późniejszych fazach rywal może przyzywać roboty bojowe, które możesz wyłączyć korzystając z panelu na północy. W ostatniej części uważaj też na splicerów. Po pokonaniu Fontaine'a w trzech fazach gra zakończy się.


Powrót do spisu treści: BioShock - Poradnik, Solucja


Zakończenia

W grze istnieją trzy zakończenia, a wszystkie związane są z Małymi Siostrzyczkami. Zależność jest prosta - jeśli uratowałeś wszystkie Little Sisters na każdym z poziomów, to czeka cię „najlepsze zakończenie". „Złe" jest gdy część uratujesz, a część zabijesz, a najgorsze jest wtedy, gdy zabijesz wszystkie. Należy przy tym zaznaczyć, że w dwóch ostatnich różnice są dość małe.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze