Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bijatyki Smash Bros. Wii U i 3DS z areną inspirowaną platformowym Mario Galaxy

Niebo pełne gwiazd.

Nintendo zaprezentowało nową arenę walki ze Smash Bros. Wii U i 3DS, przypominającą jeden z poziomów z Mario Galaxy, ale w wersji HD.

„Nowy poziom, Mario Galaxy!” - napisał na łamach Miiverse Masahiro Sakurai, twórca serii. „Siła grawitacji pochodzi z wnętrza planety, co wymusza zastosowanie nowych taktyk.”

Poziom bazuje na projekcie charakterystycznych dla Mario Galaxy 2 sferycznych etapów. Nie jest jeszcze jasne, czy gracze będą mogli okrążyć całą planetę, na wzór platformowej serii.

Twórca postaci Mario, Shigeru Miyamoto wyjaśnił wczoraj, że koncentracja wysiłków na Mario 3D Land na Nintendo 3DS i Mario 3D World na Wii U nie sprawi, że seria Galaxy zostanie zapomniana.

„Powinienem zaznaczyć, że nie oznacza to, iż nie będzie już więcej gry Super Mario Galaxy” - tłumaczył. „Ten sam zespół nie może tworzyć dwóch produkcji na raz, a nie możemy po prostu zaangażować drugiej grupy i stworzyć nijakie Super Mario Galaxy.”

Seria Super Smash Bros. to pojedynki bohaterów z najsłynniejszych gier Nintendo. Maksymalnie cztery postacie wkraczają na przygotowane areny i walczą z wykorzystaniem umiejętności specjalnych i standardowych ciosów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze