Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bijatyka Super Smash Bros. Wii U i figurki amiibo z datami premier

Wersja 3DS z 2,8 mln sprzedanych sztuk.

Nintendo ogłosiło, że bijatyka Super Smash Bros. Wii U ukaże się w Europie już 5 grudnia.

Figurki amiibo

Tydzień wcześniej - 28 listopada - zadebiutuje pierwsza partia figurek amiibo, czyli zabawek w stylu serii Skylanders, umożliwiających przeniesienie postaci także do gier.

Pierwsze dostępne modele to Mario, Peach, Yoshi, Donkey Kong, Link, Fox, Samus, Wii Fit Trainer, Villager, Pikachu, Kirby oraz Marth. Druga fala - dostępna od 19 grudnia - to Zelda, Diddy Kong, Luigi, Little Mac, Pit i Captain Falcon.

Kolekcjonerzy będą mogli wykorzystywać figurki podczas gry na Wii U - GamePad zareaguje bowiem na model postawiony w odpowiednim miejscu na kontrolerze i pobierze z niego dane, które zostaną przeniesione do konkretnego tytułu.

Przykładowo: kładąc plastikowego Mario na kontrolerze w trakcie meczu w Super Smash Bros. sprawimy, że postać ta pojawi się na polu bitwy i zacznie z nami współpracować. W odpowiednie czytniki wyposażone będą także nowe modele konsol 3DS, a starsze otrzymają opcjonalny adapter.

Nie znamy jeszcze ostatecznych cen amiibo, ale jeden ze sklepów w Wielkiej Brytanii informował o 13 funtach, czyli około 70 zł za sztukę.

Oraz nowość - druga fala postaci

Plastikowe postacie przeniesiemy nie tylko do Super Smash Bros. ale także do innych tytułów, takich jak Yoshi's Woolly World, Captain Toad: Treasure Tracker i Mario Party 10.

Do sprzedaży trafią też zestawy z kopią gry Super Smash Bros. Wii U, konsolą, oraz - do wyboru - figurką amiibo lub adapterem do nowego kontrolera Wii U GameCube. Ten pad znajdzie się w sklepach jako osobny gadżet od 5 grudnia.

Jeśli zaś mowa o wydanej już bijatyce w wersji 3DS, to Nintendo ogłosiło, że na całym świecie sprzedano 2,8 mln egzemplarzy gry. Od premiery w Japonii nie minął jeszcze miesiąc.

Seria Super Smash Bros. to pojedynki bohaterów z najsłynniejszych gier Nintendo. Maksymalnie cztery postacie wkraczają na przygotowane areny i walczą z wykorzystaniem umiejętności specjalnych i standardowych ciosów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze