Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beyond: Dwie Dusze ukończymy także za pomocą telefonu

„To kluczowy element gry.”

- Nie każdy urodził się z DualShockiem w ręce - mówi David Cage w rozmowie na Eurogamer Expo. Producent Beyond: Dwie Dusze ma na myśli aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia przejście gry za pomocą iPhone'a czy tabletu z Androidem.

Deweloper twierdzi, że pomysł na takie rozwiązanie narodził się z opinii fanów po premierze Heavy Rain na PS3 - wiele osób grało wspólnie z domownikami, którzy ciągle podpowiadali, co należy robić.

- Czasami była to żona, czasami dziewczyna - mówi. - Lub przyjaciel, który nie interesuję się grami. Czasem nawet rodzice czy dziadkowie. Jeden koleś przyznał się, że cały tytuł ukończył razem z dziadkiem.

Eksplorując nowe możliwości, Cage i jego Quantic Dream przygotowało aplikację Beyond Touch, udostępnioną na systemy iOS i Android.

- Program łączy się z konsolą przez Wi-Fi, umożliwiając przejście całej gry tylko za pomocą iPhone'a, jednym palcem. To bardzo uproszczony interfejs, dzięki któremu rozgrywka staje się pasywna i prosta.

Możliwa jest także zabawa w kooperacji, gdzie jeden gracz kontroluje Ellen „Jodie Holmes” Page, a drugi wciela się w towarzyszącą bohaterce magiczną istotę.

- To dla nas jeden z ważniejszych elementów - dodaje Cage. To kolejny sposób, obok „filmowej” realizacji, na przyciągnięcie większej liczby odbiorców do tytułu.

Beyond: Dwie Dusze zadebiutuje 11 października, wyłącznie na PlayStation 3. Wersja demonstracyjna ukaże się już za tydzień - 2 października, także w polskiej wersji językowej.

Poniżej zapis prezentacji gry z Eurogamer Expo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze