Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda sugeruje, że na E3 zapowie dwie nowe gry

Kontynuacje Wolfenstein i The Evil Within?

Bethesda najwyraźniej zamierza na tegorocznym E3 zaprezentować dwa nowe, niezapowiedziane dotychczas projekty.

Firma rozesłała do mediów zaproszenie na konferencję prasową, która odbędzie się 11 czerwca w Los Angeles. Przyjęło ono bardzo nietypową formę (dzięki, Game Informer).

Otrzymamy kontynuację Wolfenstein: The New Order?

Dziennikarze otrzymali bowiem grafikę przedstawiającą park rozrywki zawierający stoiska inspirowane grami z katalogu Bethesdy. Są więc obszary poświęcone seriom Doom, Fallout, Dishonored czy Prey.

Uwagę zwracają jednak dwa miejsca, które znajdują się obecnie w budowie. Najprawdopodobniej związane są z tajemniczymi tytułami, które amerykańska firma zamierza dopiero zapowiedzieć.

Oczywiście nie wiadomo czy rzeczywiście jakieś nowe projekty zostaną na E3 pokazane, ani czym mogłyby być. Bethesda ma jednak w zanadrzu dwa cykle, których fani z chęcią ujrzeliby kontynuacje - Wolfenstein i The Evil Within. Ponadto kolejne części obu serii najpewniej już powstają.

Dwa lata temu aktorka Alicja Bachleda-Curuś, która w The New Order wcieliła się w postać Anny Oliwy, zdradziła, że uczestniczy w pracach nad następnym rozdziałem przygód B.J. Blazkowicza. Gra miałaby rzekomo ukazać się w tym roku.

Rozesłane do mediów zaproszenie na konferencję prasową Bethesdy podczas E3

Co więcej - podczas ubiegłorocznego E3 na jednym z pokazanych obrazków Bethesda ujawniła prawdopodobną nazwę nowego Wolfensteina. Produkcja najpewniej otrzyma podtytuł New Colossus.

Wiele też wskazuje na to, że studio Tango Gameworks przygotowuje kontynuację wydanego w 2014 roku The Evil Within. W ubiegłym miesiącu internauci odkryli ogłoszenie, w którym deweloperzy poszukują testera i tłumacza dla projektu.

Na razie musimy jednak poczekać do 11 czerwca.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze