Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda rezygnuje ze swojego launchera. Firma przeniesie gry na Steama

Usługa zostanie wyłączona w maju.

Bethesda poinformowała, że wkrótce wyłączy własny launcher, czyli specjalny program do uruchamiania gier wydawcy na PC. Nie zabraknie jednak opcji przeniesienia konta z tytułami na Steam.

Jak wyjaśniono w opublikowanym FAQ, wspomniana aplikacja przestanie działać w maju. Wciąż jednak zostaną zachowane konta użytkowników na platformie firmy, niezbędne do rozgrywki w niektóre produkcje.

Bethesda zapewnia, że mimo wyłączenia launchera gracze nie stracą dostępu do gier. W kwietniu pojawi się możliwość przetransferowania zgromadzonej biblioteki na Steama. Zainteresowani przeniosą posiadane tytuły, środki w portfelu, zapasy wirtualnej waluty, DLC, skórki i listy znajomych.

Na Steama przeniesiemy także postępy w grach

W planach też opcja zachowania postępów i zapisów rozgrywki w większości tytułów - poza Wolfenstein: Youngblood. Niektóre save'y trafią na serwery platformy Valve automatycznie, ale część będzie trzeba wyeksportować ręcznie, kopiując stosowny folder.

W osobnym wpisie Bethesda podkreśla, że wyłączenie launchera nie wpłynie znacząco na zmagania w Fallout 76. Gracze w ramach przeprowadzonej migracji na Steama przeniosą bowiem także postacie i inne elementy.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze