Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda odradza granie w The Evil Within na PC powyżej 30 klatek na sekundę

„Nie jest to rekomendowane.”

Po publikacji kontrowersyjnych wymagań sprzętowych, Bethesda ma kolejne złe wiadomości dla fanów komputerów osobistych, planujących zakup horroru The Evil Within. Wydawca ostrzega, że włączenie gry w liczbie klatek na sekundę wyższej niż 30 „nie jest rekomendowane lub wspierane”.

Deweloperzy ze studia Tango Gameworks zaprojektowali tytuł z myślą o 30 FPS, przy filmowych proporcjach obrazu 2.35:1. Wersja PC jest automatycznie blokowana do tych ustawień, a większą liczbę klatek na sekundę czy inny obraz uzyskamy tylko przy pomocy komend deweloperskich, wpisywanych w konsoli poleceń.

„Zespół spędził ostatnie cztery lata doskonaląc wrażenia z rozgrywki właśnie z myślą o takich ustawieniach” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym.

„W przypadku PC zaoferujemy stosowne komendy, umożliwiające modyfikację obu parametrów, ale te polecenia i ewentualne zmiany nie są rekomendowane lub wspierane i sugerujemy, by wszyscy grali na domyślnych ustawieniach, gwarantujących najlepsze wrażenia.”

Proporcje obrazu 2.35:1 mogą spowodować pojawienie się czarnych pasków na górze i dole ekranu, co także będzie można wyłączyć na PC za pomocą komend. Ponownie - nie jest to oficjalnie wspierane przez wydawcę.

The Evil Within zadebiutuje 14 października na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze