Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda i Gearbox otwierają nowe studia w Kanadzie

Kolejne inwestycje w tym kraju.

Firma Bethesda Game Studios - twórcy współczesnej serii Fallout i cyklu The Elder Scrolls - otworzyła nowy oddział w Kanadzie, w Montrealu.

Niecałe trzy godziny drogi samochodem na wschód - w Quebec City - swoje biuro zakłada także Gearbox, słynące głównie z Borderlands, i pracujące obecnie nad trzecią częścią tej kooperacyjnej strzelanki.

Szefem w studiu Bethesdy będzie Yves Lachance, ostatnio producent Wolfenstein: The New Order czy Fallout Shelter. W planach jest zatrudnienie ponad 40 deweloperów i zajęcie się projektami mobilnymi oraz konsolowymi.

Nie brakuje już ogłoszeń o prace, także do głównego siedziby a Maryland. Nowych pracowników poszukuje także Gearbox Quebec.

W ostatnich latach Kanada przeżywa prawdziwe oblężenie i zamienia się w prawdziwą kolebkę tworzenia gier, zwłaszcza w prowincji Quebec, z miastami Quebec City i Montreal.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest aktywne wsparcie lokalnego samorządu, zachęcającego deweloperów do przeprowadzki. W 2013 roku ogłoszono na przykład, że studio Warner Bros. Montreal otrzyma 63 mln dol. w ramach różnych programów i inicjatyw, obiecując zwiększenie zatrudnienia.

Ogromną liczbę pracowników w tym regionie ma także Ubisoft. Do 2020 roku francuski wydawca zainwestuje tam 362 mln dol. podnosząc zatrudnienie z 3 tys. do 3,5 tys. osób.

Przeróżne inicjatywy tego typu, a przede wszystkim ulgi podatkowe, oznaczają popularyzację Kanady w oczach wydawców. W ostatnich latach przeniosło się tu wielu twórców niezależnych, a powstały także oddziały Eidos Montreal, BioWare Montreal czy nawet nowe studio polskiego Techlandu.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze