Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Diablo 4 coraz bliżej. Część graczy pobiera już pliki

A serwery działają.

Użytkownicy informują, że zamknięta wersja beta Diablo 4 otrzymała sporych rozmiarów aktualizację, co wydaje się sugerować, że nadciąga rozszerzenie testów na kolejnych użytkowników.

Niejaki „GamingGuy93” raportuje w serwisie Reddit, że jest jednym ze szczęśliwców biorących udział w testach przeznaczonych dla „rodzin i przyjaciół” pracowników Blizzarda. Teraz aplikacja Battle.net pobrała jednak patch - niebagatelne 75 GB danych.

Tymczasem twórcy informowali już we wrześniu, że pierwsza beta dla „zwykłych” graczy - nadal zamknięta - skoncentruje się na treściach dla zaawansowanych postaci, czyli tak zwanym endgame. „GamingGuy93” dodał - już po ściągnięciu plików - że właśnie ta zawartość jest teraz udostępniana, a serwery już działają.

„Skąd wiesz?” - zapytał jeden z komentujących. „Bo gram” - odparł informator, nie zostawiając wiele miejsca na niedomówienia. Nie wiemy oczywiście, czy mówi prawdę - a jeśli tak, to kiedy Blizzard może rozszerzyć zapraszanych graczy poza „rodzinę i przyjaciół”.

Dlaczego Blizzard testuje tylko endgame? Jak wyjaśniano, studio nie chce zdradzać nawet fragmentów fabuły przed premierą. Po drugie, to najważniejsze treści z punktu widzenia większości graczy i firma chce mieć pewność, że moduł rozgrywki nie zawiedzie oczekiwań.

Do testów można dołączyć na wszystkich platformach. Wspierany jest cross-play i cross-progresja. Aby dołączyć do wersji beta należy zalogować się na konto Battle.net w launcherze lub na stronie internetowej i zadbać o włączenie odpowiednich opcji - szczegóły w poprzedniej wiadomości.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze