Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Back 4 Blood - kiedy start, jak pobrać, zawartość

Otwarte i zamknięte testy.

Rozpoczynają się publiczne testy sieciowej gry co-opowej Back 4 Blood. Podstawą rozgrywki są tutaj starcia z zombie, a podczas misji możemy grać z trójką znajomych - niczym w Left 4 Dead.

Na początku odbywa się faza wcześniejszego dostępu do testów (dla tych, którzy zamówią grę), ale już kilka dni później do zabawy będą mogli dołączyć wszyscy chętni, na każdej platformie (Steam oraz konsole obydwu generacji).

Pełna wersja Back 4 Blood ukaże się 12 października. Będzie dostępna także w ramach usługi Game Pass.


Kiedy start?

Wczesny dostęp do bety zaczyna się 5 sierpnia o godzinie 21:00. Nie przygotowano możliwości wcześniejszego pobrania plików gry.

Otwarta beta rozpocznie się 12 sierpnia i potrwa do 16 sierpnia.


Jak pobrać

Wszyscy, którzy zamówili Back 4 Blood przedpremierowo, powinni otrzymać już swoje klucze dostępu do bety. W razie wątpliwości należy skontaktować się ze sklepem, w którym dokonaliśmy zakupu.

Po aktywowaniu klucza, beta trafi do naszej biblioteki gier.

Otwartą betę od 12 sierpnia pobierzemy:

W dniu startu otwartych testów, na wymienionych tu stronach pojawią się odnośniki do pobrania gry.


Zawartość bety

Chętni wypróbują tradycyjną rozgrywkę w kooperacji dla czterech osób oraz tryb PvP, w którym jedna grupa graczy wcieli się w potwory. Pod względem założeń zabawa bardzo mocno przypomina strukturę Left 4 Dead. Czwórka śmiałków przemierza lokacje wypełnione zombie i wykonuje różne proste cele, zmierzając do punktu ewakuacji.

Walczymy z wieloma zwykłymi mutantami, ale wśród nich trafiają się regularnie specjalni przeciwnicy. Używamy różnych rodzajów broni palnej, ale wykorzystujemy też broń białą.

Przygotowano też system kart, które można aktywować przed meczem, by wprowadzać różne zmienne lub bonusy - na przykład większe hordy przeciwników oraz pojemniejsze magazynki.

Konkretnie, w otwartej wersji beta znajdą się dwie mapy przeznaczone do całkowicie nowego trybu „Rój”. Jest to tryb gracz-versus-gracz (PvP), w ramach którego dwie drużyny walczą o zwycięstwo w trzech seriach, grając na zmianę jako Czyściciele i Robaczywi.

Otrzymamy także dwie nowe misje w trybie współpracy gracz-versus-wróg (PvE), pozwalające na walkę z Robaczywymi razem z trójką znajomych lub obcych, dobranych przez sieć graczy.

O autorze

Komentarze