Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield Hardline - pierwsze recenzje

Bez rewolucji.

Strzelanka Battlefield Hardline debiutuje dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, a część serwisów internetowych miała okazję testować grę już od jakiegoś czasu, czego wynikiem są pierwsze recenzje.

Szok

W wielu przypadkach brakuje jeszcze ostatecznych ocen, podczas gdy autorzy czekają na sprawdzenie serwerów trybu sieciowego w rzeczywistych warunkach. Stąd duży nacisk położono na opis kampanii fabularnej, która rysuje się w najlepszym przypadku jako średnia propozycja.

„Szczególnie rozczarowujące jest to, jak bez życia wydaje się być gra, biorąc pod uwagę zastosowanie silnika Frostbite” - napisał Eurogamer o trybie dla pojedynczego gracza. „Większość poziomów jest całkowicie liniowa, z drzwiami zamykającymi się za graczem, by ten mógł tylko przeć do przodu.”

Wśród minusów wymieniono tu także słabą sztuczną inteligencję wrogów i naszego partnera czy też nieco bardziej zabawny element - zakuci w kajdanki przeciwnicy natychmiast idą spać, z napisem „Zzzz” nad głową włącznie.

„Po co komu skradanie, skoro można biec w kierunku złoczyńców i krzyczeć »stać!« zanim jeszcze nas zauważą?” - zastanawia się Gamespot. Ten serwis więcej uwagi poświęcił zabawie w sieci, chwaląc nowe tryby rozgrywki.

„W obszarach, w których Battlefield zawsze się wyróżniał i rozwijał, Hardline prezentuje eksperymenty. Multiplayer jest przez to bardzo podobny do wcześniejszych odsłon, bardzo szybki” - zauważa Polygon. „Natomiast kampania, choć nie zawsze sama wie, czym chce być, jest bardziej interesująca i lepsza niż w przeszłości.”

„Battlefield Hardline mógł być czymś unikatowym, szansą dla Visceral na odciśnięcie swojego piętna na serii. Zamiast tego otrzymujemy komicznie chaotyczną kampanię i zaledwie poprawny multiplayer - zbyt bojaźliwy, by wyjść z cienia Battlefielda 4” - dodaje Videogamer.

Zobacz także: poradnik do Battlefield Hardline - kompletna solucja, z opisem przejścia, znajdźkami i poradami do multiplayera

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach.

Battlefield Hardline ukaże się w Europie w czwartek - 19 marca. Platformy docelowe to PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Nasza recenzja wkrótce.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze