Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 4 - szczegóły na temat fabuły w kampanii dla pojedynczego gracza

Tajny oddział i ratowanie świata.

„Świat jest na skraju przepaści. Chiny są krzesiwem, a twój oddział iskrą, która nieumyślnie może wywołać globalny konflikt” - czytamy w podsumowaniu fabuły w kampanii dla pojedynczego gracza w Battlefield 4.

Poniższy tekst prezentuje pierwsze etapy historii i może zawierać spoilery.

Gracz wcieli się w sierżanta Daniel Reckera, członka elitarnego oddziału Tombstone. Podczas misji w Rosji, gdzie zbieramy materiały wywiadowcze na temat generała z Azerbejdżanu, żołnierze zostają zdemaskowani i muszą uciec przed pogonią sił rosyjskich. Po dotarciu na pokład lotniskowca USS Valkyrie i analizie zdobytych dokumentów, Amerykanie dowiadują się, że admirał Chang planuje wraz z Rosjanami przewrót w Chinach.

USS Valkyrie wypływa do Szanghaju, gdzie Tombstone wyrusza z misją ratunkową dla grupy VIPów. USA zostaje oskarżone o zamordowanie w Chinach niejakiego Jin Jié, który miał przynieść pokój i demokrację w Państwie Środka. Admiral Chang wprowadza w kraju stan wojenny, a floty Rosjan i Amerykanów ustawiają się w bojowych pozycjach.

W Szanghaju, dochodzi do starć na ulicach, Tombstone dociera do celu, w tym do agenta CIA i tajemniczej osoby, którą desperacko poszukują Chińczycy. Przedzieramy się przez ogarnięte chaosem miasto. Po powrocie na USS Valkyrie, lotniskowiec obiera kurs na Singapur, by połączyć się z resztą floty. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że siły Amerykańskie zostały doszczętnie zniszczone.

Battlefield 4 zadebiutuje jesienią na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w pełnej, polskiej wersji językowej (dubbing).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze