Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 wkrótce w Game Passie. Znamy datę startu 3. sezonu

W abonamencie Ultimate.

Electronic Arts potwierdziło datę rozpoczęcia trzeciego sezonu zmagań w Battlefield 2042 - 22 listopada. Tego samego dnia produkcja trafi do abonamentu EA Play, a więc także do Xbox Game Pass Ultimate.

O takich planach pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, lecz dotychczas nie znaliśmy konkretnej daty. Teraz wiemy już, że trzeci sezon otrzymał tytuł „Eskalacja” i wprowadzi do strzelanki między innymi mapę z akcją w dzikich terenach Szwecji, pod nazwą Szpica.

Do tego urodzony w Egipcie specjalista o imieniu Zain, który „jest mistrzem w wyciąganiu wrogów z ukrycia za pomocą granatnika XM370A Airburst”. Bohater potrafi natychmiast doładować zdrowie po zlikwidowaniu wroga, co brzmi całkiem przydatnie.

W trzecim sezonie pojawi się także nowe uzbrojenie. Karabin Rorsch Mk-4 zaoferuje kilka trybów ognia; dwulufowa, półautomatyczna strzelba NVK-S22 Smart Shotgun przyda się w walkach w zwarciu, a długolufowy pistolet NVK-P125 Bullpup - na długie dystanse. Do gry trafią też noże do rzucania.

Wśród pojazdów otrzymamy dostęp do wielozadaniowego czołgu EMKV90-TOR, dysponującego dwoma trybami przemieszczania się: tryb mobilności zwiększy szybkość, a tryb oblężenia spowalni pojazd, lecz zwiększy zadawane obrażenia.

W planach na dalsze aktualizacje - już po starcie sezonu - jest między innymi oczekiwane odejście od systemu Specjalistów na rzecz klas, szereg poprawek balansu rozgrywki oraz zmiany na mapach Manifest i Rozłam.

Nowi gracze będą mogli w grudniu sprawdzić wprowadzane treści sezon - i pozostałą zawartość Battlefield 2042 - za darmo, przez ograniczony czas. Harmonogram darmowych okresów prezentuje się następująco:

  • Konsole Xbox: 1-4 grudnia
  • PC przez Steam: 1-5 grudnia
  • Konsole PlayStation: 16-23 grudnia
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze