Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 - jak wybrać akcesoria broni

Dostosuj broń, szybkie menu dodatków podczas gry.

Battlefield 2042 pozwala modyfikować broń, dając graczom do wyboru różne celowniki, elementy podwieszane pod lufę, uchwyty i tym podobne akcesoria. Zupełną nowością jest natomiast zmiana akcesoriów „w biegu” podczas rozgrywki.


Na tej stronie:


Wybór dodatków do broni przed meczem

By w ogóle wybrać akcesoria, które będziemy mogli wymieniać w trakcie meczu, należy w menu wyboru broni przed meczem (lub w zakładce Kolekcja w menu głównym) wybrać broń i opcję Dostosuj (1).

Tym samym otworzysz ekran modyfikacji. Po lewej stronie widzisz cztery kategorie akcesoriów:

  • celownik
  • amunicja (czyli magazynki)
  • element podwieszany (uchwyty lub w niektórych przypadkach podczepiane wyrzutnie granatów etc.)
  • lufa (tłumiki, hamulce wylotowe)

Najpierw kliknij na jedną z tych kategorii, a potem wybierz ikonę plusa (2) przy broni, by zacząć wybierać akcesoria.

Wtedy na dole ekranu zobaczysz pełną listę odblokowanych akcesoriów (3), spośród których możesz wybierać w danej kategorii. Możesz wybrać maksymalnie dwa dodatki, które będą później dostępne w podręcznym menu szybkiej modyfikacji broni.

Uwaga: kolejność, w której ustawiasz dodatki, jest bardzo ważna. Akcesoria najbliżej środka plusa to te, z którymi od razu będziesz odradzał się w meczu. Ustaw więc tam te, z których korzystasz najczęściej.

To szczególnie ważne w trybie Portal, ponieważ tam menu wyboru dodatku podczas meczu nie jest dostępne - masz więc tylko te dodatki, które są najbliżej środka plusa.

Nowe akcesoria odblokowujesz po prostu grając i zdobywając doświadczenie, korzystając z ulubionej broni.


Zakładanie akcesoriów w trakcie meczu

W meczu odrodzisz się z bronią wyposażoną w te akcesoria, które wybrałeś w menu customizacji. Ponadto, możesz jednak wymieniać je w trakcie gry, wybierając z puli ustalonej przed meczem (nie dotyczy do trybu Portal - patrz: uwaga powyżej).

Wciśnij T na PC lub L1/LB na padzie, a wyświetli się menu w kształcie plusa. Tutaj szybko możesz wybrać dowolne akcesoria.

Zawsze warto mieć w przygotowaniu celownik na bliskie i dalekie odległości. Przyda się też tłumik, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie opłacało się skradać za plecami wrogów.

Następnie: Battlefield 2042 - lina z hakiem, jak używać

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Komentarze