Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 dostanie we wrześniu nową mapę

Symbol zmian na lepsze?

Wraz ze startem drugiego sezonu zmagań, Battlefield 2042 otrzyma we wrześniu nową mapę, pierwszy tego typu dodatek od czasu premiery w listopadzie ubiegłego roku.

Główny projektant poziomów - Shashank Uchil – mówił podczas transmisji na żywo, że lokacja uwzględni prośby i opinie graczy. Można więc spodziewać się większej liczby osłon i mniejszych przestrzeni. Miejscówka nie będzie też zbyt duża, co w produkcji zdominowanej przez pojazdy także będzie zapewne mile widziane.

Poza tym nie podano żadnych detali. Deweloper wyjaśnił, że problemem jest między innymi optymalizacja: większe zagęszczenie obiektów i modeli to wyzwanie dla sprzętu, co trzeba odpowiednio zbalansować.

W tym tygodniu Battlefield 2042 otrzymał już oczekiwaną aktualizację 1.2, z przeprojektowaną mapą Kaleidoscope. Nie obeszło się jednak bez krytyki, ponieważ odświeżona lokacja nie dostała własnej playlisty i w celu sprawdzenia zmian trzeba korzystać z trybu Portal lub liczyć na łut szczęścia w rotacji na standardowych serwerach. Następne w kolejce do liftingu jest Renewal - dodano.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze