Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - sporo rozgrywki z zamkniętej wersji alpha

Oraz garść detali.

Wybrani szczęśliwcy mają już dostęp do zamkniętych testów strzelanki Battlefield 1, czego efektem są obszerne materiały wideo z rozgrywki.

Opcje graficzne na PC

Jednocześnie ujawniono także dostępne na PC opcje graficzne. Ciekawostką - poza szeregiem standardowych funkcji - jest możliwość włączenia lub wyłączenia wsparcia dla bibliotek DirectX 12.

Dobrą wieścią jest także potwierdzenie, że już w dniu premiery Battlefield 1 zadziała w sieci przy minimum 60 tick, co oznacza częstotliwość odświeżania informacji pomiędzy graczem i serwerem.

Niższa wartość może doprowadzić do problemów z komunikacją czy rejestrowaniem trafień, o czym przekonali się fani dwóch poprzednich części serii Battlefield.

Twórcy starają się osiągnąć podobne odświeżanie na konsolach, lecz na PlayStation 4 i Xbox One zadanie jest trudniejsze ze względu na ograniczenia ze strony Sony i Microsoftu.

Dowiedzieliśmy się także, że każda klasa postaci będzie dysponowała własną bronią - nie będzie ekwipunku wspólnego dla wszystkich archetypów, jak w przeszłości.

Premiera gry zaplanowana jest na 21 października. Specjalna Edycja Ochotnika będzie oferowała wcześniejszy dostęp, od 18 października. Otwarte testy beta mają odbyć się latem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze