Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 otrzyma wkrótce serwery Hardcore

Twórcy o planach na łatki.

Twórcy strzelanki Battlefield 1 ujawnili swoje plany na dalszy rozwój produkcji, wymieniając nadchodzące, darmowe aktualizacje do gry i inne poprawki.

Pierwsze w kolejce będą popularne serwery Hardcore, na których dużo łatwiej o zgon - ale także zabicie przeciwnika. Te „zostaną uruchomione już wkrótce” - zapewniają deweloperzy. „Lada chwila możecie się spodziewać kolejnych informacji.”

Jest upalnie

Zmian doczeka się mapa Suez w trybie Podbój. Twórcy chcą, by „rozgrywka na niej była bardziej zbalansowana, a rozmiar pola walki lepiej dopasowany”. Flag do przejęcia i obrony będzie pięć (zamiast trzech).

„Zmniejszymy też rozmiar obszaru przejmowania dla dwóch punktów kontrolnych, znajdujących się w zlokalizowanych na mapie wioskach (obecnie są to flagi A i C)” - czytamy w komunikacie. Do tego po jednym pojeździe pancernym w bazie każdej ze stron konfliktu.

W dniu 16 listopada rozpoczyna się „Battlefest”, czyli całotygodniowe wydarzenie we wszystkich odsłonach serii. Czekają atrakcje: nagrody za logowanie, transmisje na żywo, unikatowe wersje pakietów bojowych czy misje społecznościowe.

Podczas tego wydarzenia zadebiutuje także pierwszy niestandardowy tryb rozgrywki, czyli Mgła wojny. Rozgrywka będzie oparta na Zespołowym DM, ale z ograniczonym zasięgiem widzenia (walka we mgle), bez mini-mapy i imion żołnierzy wyświetlanych nad głowami.

Zaplanowana na listopad aktualizacja gry to także sporo innych poprawek i ulepszeń. Wśród nich program wynajmowania serwerów, kolejna gra niestandardowa oraz modyfikacje matchmakingu i balansu.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Jak wiemy, w grudniu ukaże się także pierwsza darmowa mapa, Upadek kolosa. Lokacja przenosi akcję nad rzekę Selle we Francji, jesienią 1918 roku. Punktem centralnym jest wrak ogromnego sterowca.

Wojska brytyjskie przełamały linię Hindenburga i kierują się w stronę ważnego węzła kolejowego. Dochodzi do zaciętych starć czołgów i piechoty na otwartym terenie oraz wzdłuż brzegów rzeki, obok linii kolejowej Cateu-Wassigny, po której porusza się pociąg pancerny - wynika z oficjalnego opisu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły