Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battalion 1944 będzie darmowy. Twórcy kończą współpracę ze Square Enix

Plus: zwrot pieniędzy za wersje konsolowe.

Strzelanka Battalion 1944 zostanie w przyszłym tygodniu udostępniona w całości za darmo. To pokłosie zakończenia współpracy twórców ze studia Bulkhead z firmą wydawniczą Square Enix.

Tytuł zmieni nazwę na Battalion: Legacy, stanowiąc „odświeżoną i finalną” wersję, debiutującą we wtorek, 16 sierpnia. Twórcy wprowadzają przeglądarkę serwerów, nową frakcję konfliktu (Brytyjczyków), kolejne bronie oraz tryb rozgrywki z rozbrajaniem ładunków wybuchowych. Do tego pełne przeprojektowanie interfejsu.

Twórcy w komunikacie na Steamie przeprosili także za brak wersji konsolowych i obiecują zwrot pieniędzy dla osób, które wspierały takie wersje na Kickstarterze, jeszcze w 2018 roku. „Przepraszamy, że zajęło to tyle czasu” - napisano.

Battalion 1944 ukazało się w lutym 2018 roku. Jak sugeruje tytuł, producenci stawiają na okres II wojny światowej. Gra nie oferuje kampanii fabularnej i stawia wyłącznie na multiplayer, a inspiracją dla twórców były przede wszystkim gry w stylu Call of Duty 2 czy starszych odsłon Medal of Honor.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze