Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Batman: Arkham Knight zanotował w UK debiut lepszy niż Wiedźmin 3

ARK nadal liderem na Steamie.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Batman rozsyła kopie gry

Wiedźmin 3 nie jest już największą premierą tego roku w UK - Batman: Arkham Knight zdołał w „komfortowy” sposób wyprzedzić polską produkcję.

Nowa odsłona zanotowała także najlepszy wynik w serii, bijąc Arkham Asylum, Arkham City i Arkham Origins. Warto jednak dodać, że gra z tego cyklu po raz pierwszy ukazała się we wtorek, co dało jej więcej czasu na wypracowanie wyniku.

Batman: Arkham Knight debiutuje oczywiście na pierwszym miejscu zestawienia. To już czwarty lider od Warner Bros. w tym roku, po Dying Light, Mortal Kombat X i LEGO Jurassic World. Ostatnio taki sukces udał się EA w 2012 r. (FIFA 12, Kingdoms of Amalur: Reckoning, SSX, Mass Effect 3 i Fifa Street).

Chart-Track nie śledzi sprzedaży cyfrowej, więc kontrowersje związane z konwersją PC nie wpłynęły w większym stopniu na wyniki w Wielkiej Brytanii, gdzie w sklepach królują głównie konsole, a produkcje na komputery osobiste kupuje się raczej na Steamie.

Yoshi's Woolly World debiutuje na czwartym miejscu, a na dziesiątym jest dodatek do Final Fantasy 14 - Heavensward. LEGO Jurassic World spadło na drugie miejsce, wyprzedzając jeszcze The Elder Scrolls Online. Wiedźmin 3 jest szósty. Grand Theft Auto 5 po raz pierwszy od premiery znalazło się poza pierwszą piątką.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 21 - 27 czerwca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Batman: Arkham Knight
2 1 LEGO Jurassic World
3 2 The Elder Scrolls Online
4 Nowość Yoshi's Woolly World
5 3 Wiedźmin 3: Dziki Gon
6 4 Grand Theft Auto 5
7 7 Call of Duty: Advanced Warfare
8 5 FIFA 15
9 9 Destiny
10 Nowość Final Fantasy 14: Heavensward

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Już cztery tygodnie z rzędu na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się symulator przetrwania w świecie dinozaurów - ARK: Survival Evolved. To ogromny sukces dla produkcji z Early Access, przypominający dokonanie H1Z1 z początku tego roku.

Grand Theft Auto 5 awansowało na drugie miejsce, zastępując Counter-Strike: Global Offensive. Sieciowa strzelanka pozostała na najniższym stopniu podium.

Wiedźmin 3 wskoczył miejsce wyżej, wyprzedzając Batman: Arkham Knight. Warto pamiętać, że katastrofala jakość konwersji tego drugiego tytułu spowodowała, że został on chwilowo wycofany ze sprzedaży, a nowy system zwrotów pieniędzy na Steamie przeszedł pewnie duży test.

Sporym zainteresowaniem nadal cieszy się H1Z1, kosmiczny symulator Elite: Dangerous oraz zamówienia przedpremierowe na pad Steam Controller.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 21 - 27 czerwca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 ARK: Survival Evolved
2 3 Grand Theft Auto 5
3 2 Counter-Strike: Global Offensive
4 5 Wiedźmin 3: Dziki Gon
5 - Batman: Arkham Knight
6 7 H1Z1
7 4 Elite: Dangerous
8 - Steam Controller
9 - Cities: Skylines
10 - Batman: Arkham Knight

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze