Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Batman: Arkham City - Poradnik, Solucja

Poradnik do gry Batman Arkham City: Opis przejścia gry, misje poboczne, wszystkie sekrety i znajdźki.

Witamy w obszernym, darmowym poradniku i solucji do gry Batman: Arkham City. Jako tytułowy Człowiek-Nietoperz zostajesz zamknięty w super-więzieniu stworzonym w wydzielonej części miasta - Arkham City. Za tym szalonym projektem kryją się mroczne tajemnice, które mogą zagrozić całemu światu - twoim zadaniem będzie je odkryć i powstrzymać wszystkich, którzy staną ci na drodze. W międzyczasie czeka na ciebie wiele pobocznych wątków, związanych z postaciami z uniwersum Batmana oraz dodatkowych wyzwań złego geniusza, Człowieka-Zagadki.

W naszym poradniku zaprezentujemy opis przejścia trybu fabularnego, misji pobocznych oraz fabularnej zawartości do pobrania. Znajdziecie tu również zestaw ogólnych porad dotyczących mechaniki gry oraz dodatkowych wyzwań.

Spis treści

Batman: Arkham City - Sterowanie na PC
Batman: Arkham City - Sterowanie na PS3 i Xbox 360

Opis przejścia

Batman: Arkham City - Prolog
Batman: Arkham City - Znajdź i wejdź do sądu Dwóch Twarzy
Batman: Arkham City - Przesłuchaj Jokera, żeby poznać Procedurę 10
Batman: Arkham City - Znajdź Freeze'a i zdobądź lekarstwo
Batman: Arkham City - Uwolnij Freeze'a z rąk Pingwina w muzeum
Batman: Arkham City - Spotkaj się z Pingwinem w Iceberg Lounge
Batman: Arkham City - Walka z bossem: Solomon Grundy
Batman: Arkham City - Zlokalizuj Rā's al Ghūla i zdobądź próbkę jego krwi
Batman: Arkham City - Walka z bossem: Rā's al Ghūl
Batman: Arkham City - Sporządź lekarstwo, Przesłuchaj Quincy Sharpa
Batman: Arkham City - Walka z bossem: Mr. Freeze
Batman: Arkham City - Przejmij lekarstwo od Jokera, Uratuj Vicki Vale
Batman: Arkham City - Zatrzymaj Procedurę 10, Uratuj Talię przed Jokerem
Batman: Arkham City - Walka z bossem: Clayface, Zakończenie

Misje poboczne

Batman: Arkham City - Brutalne działania, Kruchy sojusz, Trening rzeczywistości rozszerzonej, Strzał w ciemnościach
Batman: Arkham City - Szarada Enigmy
Batman: Arkham City - Kradzież tożsamości, Telefoniczny morderca, Daleka kryjówka
Batman: Arkham City - Serce z lodu, Szalony Kapelusznik, Gorący i zimny, Obserwator w skrzydłach
Batman: Arkham City - Zemsta Człowieka-Zagadki

Mapy, sekrety

Batman: Arkham City - Mapa miasta z sekretami i znajdźkami

Zawartość do pobrania

Batman: Arkham City - Kobieta-kot
Batman: Arkham City - Zemsta Harley Quinn
Batman: Arkham City - Robin, Nightwing i pakiet wyzwań

Batman: Arkham City - Osiągnięcia / Trofea
Batman: Arkham City - Kody, Tipsy

-

Poruszanie się po świecie gry

Arkham City wypełnione jest pobocznymi aktywnościami. Zwiedzając miasto możesz znaleźć grupki przeciwników, znajdźki Człowieka-Zagadki, miejsca związane z zadaniami pobocznymi i wiele więcej. Część z tych rzeczy wymaga odblokowania odpowiednich gadżetów. Gdy trafisz na znajdźkę, której nie możesz jeszcze zebrać, przytrzymaj klawisz trybu detektywa, by zaznaczyć ją na mapie. Eksploruj świat gry od samego początku, w celu zdobycia jak największej ilości punktów doświadczenia. Używaj trybu detektywa, by ułatwić odnajdywanie się w świecie gry. Jeśli nie wiesz co robić, wywołaj mapę i sprawdź obecną misję. Podążaj za kompasem oraz widocznym w świecie znakiem Batmana, który kieruje do zaznaczonego na mapie punktu.

Korzystanie z mapy

Wciśnij Tab / Select (PS3) / Back (X360) by otworzyć menu WayneTech, w którym znajduje się mapa. Do nawigacji użyj klawiszy sterowania postacią lub lewej gałki analogowej (konsole). Używając rolki myszy / R2/L2 (PS3) / RT/LT (X360) przybliżasz i oddalasz widok. Klawisz C / L3 (PS3) / LS (X360) centruje mapę na Batmanie. Backspace / ∆ (PS3) / Y (X360) stawia na mapie znacznik, ponowne wciśnięcie ustawia go ponownie na główny cel. Prawy Ctrl / □ (PS3) / X (X360) otwiera listę dostępnych misji pobocznych.

Zielony wykrzyknik oznacza lokalizację obecnego celu głównego. Niebieskie wykrzykniki wskazują miejsca związane z misjami pobocznymi. W trakcie rozgrywki sukcesywnie zapełnisz mapę zielonymi pytajnikami, które wskazują lokalizacje zagadek i trofeów Człowieka-Zagadki. Mapa będzie również wskazywać inne elementy, związane z konkretnymi misjami głównymi lub pobocznymi. Wszystkie opisane będą w odpowiednich częściach poradnika.

Otwarta walka z przeciwnikami

System walki w grach Arkham kładzie nacisk na kontrolowanie dużych grup przeciwników. Ataki i kontry łączą się w kombinacje, reprezentowane przez numer w lewym górnym rogu interfejsu. Unikaj trafienia i nie przerywaj atakowania, by je maksymalizować. Wyższe kombinacje umożliwiają korzystanie z ciosów specjalnych. Wielkość najwyższej kombinacji określa mnożnik punktów doświadczenia za ukończone starcie.

W pierwszej kolejności należy rozeznać sytuację. Najbardziej niebezpieczni są wrogowie z bronią palną - zajmij się nimi na samym początku, mogą cię łatwo zabić lub przerwać kombinację. Upuszczoną przez pokonanego przeciwnika broń palną mogą podnieść kolejni, więc miej na nią oko cały czas.

Kolejnym stopniem zagrożenia są przeciwnicy posiadający różnego rodzaju broń białą. Rury i kije nie stanowią szczególnego problemu, istotni są przeciwnicy uzbrojeni w noże i paralizatory. Kontrowanie noża jest trochę trudniejsze niż zwykle, a paralizatora niemożliwe - uzbrojonych w niego przeciwników należy przeskoczyć wykonując unik w ich kierunku, a następnie atakować w plecy.

Przeciwnicy opancerzeni i z tarczami wymagają ogłuszenia peleryną. Opancerzonych wrogów po ogłuszeniu należy bić normalnymi atakami. Przeciwnik z tarczą wymaga po ogłuszeniu wykonania w jego stronę uniku, by Batman wskoczył na niego i odrzucił jego tarczę. Jest to najbardziej niebezpieczny z manewrów, ponieważ trwa chwilę, a nie możemy podczas niego kontrować. Moment jego wykonania należy bardzo dokładnie przemyśleć.

Okazjonalnie spotkasz większych przeciwników - mutantów oraz bossów. Taktyka walki z każdym z nich opisana jest we właściwej części poradnika.

Starcia jako Łowca

Wielokrotnie trafisz na pomieszczenia, w których spotkasz grupy uzbrojonych w broń palną przeciwników. Frontalny atak w takiej sytuacji to samobójstwo - należy działać po cichu. Wykorzystuj gargulce i inne punkty zaczepu pod sufitem, tunele wentylacyjne w ścianach i pod podłogą oraz ukształtowanie terenu. Nokautuj pojedynczych przeciwników po cichu. Używaj trybu detektywa, by odnajdywać wrogów, oraz gadżetów, by tworzyć okazje do ich eliminowania. Zachowanie przeciwników zmieni się w zależności od tego, co działo się w trakcie - zaalarmowani o twojej obecności przegrupują się i będą poruszać się parami. Okazjonalnie spotkasz też wrogów z urządzeniem zakłócającym, które uniemożliwi korzystanie z trybu detektywa. Wyeliminuj ich przy pierwszej okazji, ale nie rzucaj się na ślepo w ich stronę. W trakcie rozgrywki pojawią się kolejne urozmaicenia, które opisane są we właściwych częściach poradnika. Bądź cierpliwy i ostrożny. Eliminuj przeciwników i chowaj się, szukając kolejnej okazji.

Komentarze