Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear zaoferuje 25 godzin rozgrywki

I zmiany w interfejsie.

Twórcy ze studia Beamdog przyznają w najnowszym wywiadzie, że rozszerzenie Siege of Dragonspear do Baldur's Gate: Enhanced Edition znacznie się rozrosło i zaoferuje około 25-30 godzin rozgrywki.

Jest też nowa klasa - szaman

Dyrektor kreatywny Trent Oster wyjaśnia, że pierwotne założenia mówiły o małym DLC za kilka dolarów, ale plany te - jeszcze z 2014 roku - nie zostały zrealizowane.

- Tak to już jest z Baldur's Gate - zauważa w rozmowie z magazynem DragonMag. - Nic nie może być tu małe. Zawsze rośnie i rośnie.

Rezultat na poziomie 25-30 godzin ma dotyczyć „krytycznej ścieżki”, bez zadań i atrakcji pobocznych.

Fabuła koncentruje się na osobie Shining Lady, prowadzącej na Wybrzeże Mieczy armię z północy, z zamku Dragonspear. Plotka głosi, że kobieta - podobnie jak postać gracza - jest potomkiem boga. Ponownie musimy uratować Baldur's Gate, a na horyzoncie pojawia się Bhaal.

Do zabawy wymagane jest posiadanie Baldur's Gate: Enhanced Edition. Możliwe będzie zaimportowanie swojej postaci z pierwszej części, a następnie eksportowanie jej do Baldur's Gate 2.

Siege of Dragonspear obejmuje także gruntowne przeprojektowanie interfejsu, a wszystkie zmiany trafią także do obu odświeżonych wersji Baldur's Gate, oferując spójne wrażenia w całej trylogii - z myślą o nowych graczach.

Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux), iOS oraz Android. Premiera w przyszłym roku.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze