Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment we wrześniu trafią na konsole

W grudniu pojawi się Neverwinter Nights.

Beamdog ujawniło daty premier konsolowych wersji kilku klasycznych RPG. Dwie części Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment na PS4, Xbox One i Switch ukażą się 27 września, a Neverwinter Nights zadebiutuje 6 grudnia.

W dystrybucji cyfrowej na wymienionych platformach sprzętowych poszczególne gry będą sprzedawane osobno. Pojawią się jednak także edycje pudełkowe od firmy Skybound Entertainment, która przygotowuje kilka różnych zestawów i pakietów.

Konsolowe wersje to odświeżone edycje z PC. Nie zabraknie więc między innymi natywnej obsługi wyższych rozdzielczości ekranu, a w planach są też sterowanie i interfejs dostosowany do PS4, Xbox One i Switch.

Sterowanie zostanie dopasowane do konsol

Pojawią się również elementy znane z komputerów osobistych, w tym zupełnie nowe treści, obejmujące między innymi dodatkowe misje, postaci i klasy, a także zestawy głosów. Do tego poprawione funkcje sieciowe i usunięcie kilku szeregu błędów.

Beamdog odpowiada za wydanie rozszerzonych wersji wspomnianych tytułów na PC. Firma nieznacznie udoskonaliła oprawę graficzną i dostosowała poszczególne gry do współczesnych systemów operacyjnych.

Co ciekawe, seria Baldur's Gate wkrótce może doczekać się nowej odsłony. Niedawno belgijskie studio Larian na swojej stronie internetowej umieściło tajemnicze logo, w którego kodzie internauci odnaleźli wzmiankę o trzeciej części cyklu.

Źródło: Skybound Entertainment

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze