Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate, Icewind Dale i Neverwinter Nights trafią na konsole

Oraz Planescape: Torment.

W komunikacie prasowym przedstawiciele Beamdog poinformowali, że w 2019 roku na konsole trafią odświeżone wersje klasycznych gier RPG od studiów BioWare i Black Isle. W przeniesieniu tytułów pomoże firma Skybound Games.

Na kolejne platformy sprzętowe trafią dwie części Baldur's Gate (wraz z dodatkiem Siege of Dragonspear do pierwszej odsłony), a także Icewind Dale, Neverwinter Nights oraz Planescape: Torment.

Nie ujawniono na razie dokładnych nazw konsol, ale najprawdopodobniej pod uwagę brane są PS4, Xbox One i Switch. Tajemnicą jest też dokładna data premiery. Więcej informacji ujawnionych zostanie w marcu na PAX East.

Beamdog odpowiada za wydanie rozszerzonych wersji wymienionych tytułów na PC. Firma nieznacznie udoskonaliła oprawę graficzną, a także dostosowała poszczególne gry do współczesnych systemów operacyjnych.

Skybound Games to z kolei zespół założony przez Roberta Kirkmana, czyli autora komiksu The Walking Dead. Firma pomogła w ukończeniu finałowego sezonu przygodówki opartej na historii obrazkowej z zombie.


O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze