Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - zagadka: Myrnath

Uwolnienie gadającego mózgu i zdobycie tymczasowego sojusznika w Prologu.

W trakcie prologu w Baldur's Gate 3, jeszcze zanim spotkasz na swojej drodze Lae'Zel, natrafisz na ciało człowieka o imieniu Myrnath. Z miejscem tym powiązana jest prosta zagadka, której wykonanie pozwoli ci zdobyć chwilowego towarzysza.

Po kilku minutach od rozpoczęcia prologu, trafisz do pomieszczenia, w którym znajdowało będzie się ciało Myrnatha (1). Ciało jednak zlokalizowane jest na wzniesieniu, musisz więc wpierw się tam dostać.

W tym celu wejdź w interakcję z pobliską Aparaturą nerwową (2) - urządzenie to znajdziesz na środku pomieszczenia. Gdy tylko na nie klikniesz, uruchomisz platformę, dzięki której dostaniesz się na górę.

Gdy już dotrzesz na wyższy poziom, zapisz grę, a następnie zbliż się i wejdź w interakcję ze zwłokami Myrnatha (3). Zapoczątkuje to rozmowę, podczas której do wykonania będzie kilka testów. Pamiętaj, by podczas rozmowy nie wybierać opcji dialogowej „Zniszcz mózg” .

Po wybraniu kilku opcji dialogowych, na ekranie wyświetlą się kwestie związane z wykonaniem testu. W nawiasie, przed samą czynnością, zobaczysz atrybut bądź umiejętność - jak Śledztwo (4), Siła (5) czy Zręczność (6) - która wykorzystana będzie w trakcie testu. Wybieraj te kwestie dialogowe, które odpowiadają umiejętnościom i/lub cechom twojej postaci - zwiększysz w ten sposób swoją szansę na sukces.

Po pierwszym teście czeka cię kolejny. Jeśli uda ci się skutecznie przeprowadzić oba z nich, pojawi się finalne okno dialogowe. Wybierz na nim opcję „Oszczędź stwora” (7).

Mózg zostanie wyrzucony na ziemie i rozpocznie się kolejna rozmowa. Z dostępnych opcji dialogowych wybierz „W porządku. Ruszajmy”. Dzięki temu do drużyny na chwilę dołączy pożeracz mózgów, który zwał się będzie My. Nie jest on może zbyt potężny, jednak ułatwi kolejne starcia na statku.

Uwaga - jeśli testy w czasie rozmowy ci się nie udadzą, możesz zawsze wczytać zapisaną grę i spróbować ponownie.

Następnie: Baldur's Gate 3 - zagadka: otwarcie ozdobnego relikwiarza

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Inwazja duergarów

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze