Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - poziom postaci: jak zwiększyć

Awansowanie na wyższe poziomy doświadczenia.

W oddzielnym rozdziale omówiliśmy kwestię zdobywania punktów doświadczenia w grze Baldur's Gate 3. Tutaj z kolei skupimy się wokół wykorzystania tych punktów do awansowania postaci na wyższe poziomy.

Podczas walk i wykonywania zadań twoje postacie otrzymywać będą punkty doświadczenia. Jeśli ich pasek postępu się zapełni, będą one gotowe na awans na wyższy poziom. Przy ich portretach pojawi się charakterystyczna ikonka strzałki (1). Kliknięcie na nią otworzy okno awansu.

W nowym oknie znajdziesz podsumowanie całego procesu. Jest tu informacja o tym,na jaki poziom wskoczy postać, czy ile będzie mieć teraz punktów wytrzymałości. Nie braknie tutaj także wzmianki o odblokowanych dodatkowych komórkach czarów czy nowych zaklęciach.

Żeby przeprowadzić w pełni awans, musisz dokonać wyborów w każdej zakładce z widocznych po lewej stronie. Czasami masz również możliwość zamiany jednego z posiadanych czarów na inne.

Po zakończeniu procesu postać awansuje i odblokowane zostaną opisane wcześniej rzeczy. Pamiętaj jednak, że nie możesz rozpocząć awansu w trakcie walki. Nie zapewnia również odnawiania zasobów, jak to bywa w innych grach.

Następnie: Baldur's Gate 3 - jak uleczyć postać

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - punkty doświadczenia: jak zdobywać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze