Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - mapa: Podmrok

Lokacje warte uwagi na mapie Podmrok.

Podmrok (Underdark) to druga w kolejności duża mapa, na którą trafisz podczas gry w BG3. To tutaj rozgrywają się końcowe wydarzenia pierwszego rozdziału i z tego miejsca możesz wyruszyć do nowej lokacji, by kontynuować przygodę. Na mapie zaznaczyliśmy kluczowe miejsca i postacie rozpoczynające zadania.

Możesz także otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

 1. Punkty orientacyjne - w tych miejscach znajdziesz punkty orientacyjne, które wykorzystywane są w ramach szybkiej podróży. Na mapie Podmrok jest ich łącznie 4.
 2. Wejście do Podmroku - znajdziesz tutaj wejście na mapę Podmrok, gdzie trafisz po ukończeniu zagadki w Splugawionej świątyni.
 3. Walka: Spektator - w tym miejscu kryje się Spektator, potężny przeciwnik, który pokaże się w momencie, w którym ktoś z twojej drużyny wkroczy na ten teren.
 4. Walka: para Minotaurów - dwójka Minotaurów, która zaatakuje cię gdy zbliżysz się do tego miejsca.
 5. Kolonia mykonidów - miasto w Podmroku, gdzie znajdziesz kilku handlarzy i gdzie rozpoczniesz następujące zadania: Krąg mykonidów, Polowanie na łowcę grzybów i Inwazja Duergarów. Do ukończenia będzie także zadanie Towarzystwo znakomitości.
 6. Baelen - lokalizacja Baelena, którego znaleźć musisz w ramach zadania Polowania na łowcę grzybów.
 7. Kora sussurowa - lokalizacja kory sussurowej, niezbędnej do ukończenia zadania Niedokończone arcydzieło.
 8. Walka: Buletta - w tej okolicy skrywa się jaszczuropodobny stwór o nazwie Buletta. Jest to najgroźniejszy przeciwnik, z którym przyjdzie ci się mierzyć we wczesnym dostępie. Wróg ucieknie z walki po upływie 2-3 tur, jeśli nie uda ci się go zabić.
 9. Grupa duergarów - kilkuosobowa grupa duergarów, od której otrzymasz zadanie Zaginione buty i którą musisz wybić, by ukończyć Krąg mykonidów.
 10. Przejście do Wież Wschodzącego Księżyca - znajdziesz tutaj łódź, dzięki której dotrzesz do lokacji Wież Wschodzącego Księżyca. Wypłynięcie łodzią kończy akcję w ramach wczesnego dostępu.
 11. Ruiny Magicznej wieży - w tym miejscu znajdziesz ruiny wieży. Do rozwiązania jest tutaj jedna zagadka, a do zebrania Zarodniki timmaska i Jęzor szaleju, przedmioty wymagane do ukończenia Towarzystwa znakomitości.

Następnie: Baldur's Gate 3 - wojownik: porady, build

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - mapa: Dzicz

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze