Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Ocal gnomy z Kuźni Gryma

Zadanie poboczne rozdziału pierwszego, pomoc Thulli w walce w duergarami.

Ocal gnomy z Kuźni Gryma to jedno z zadań pobocznych, których podjąć możesz się w trakcie rozdziału pierwszego w BG3. W ramach tej misji musisz dotrzeć na drugą stronę Jeziora Hebanowego i rozprawić się z grupą duergarów.


Jak rozpocząć zadanie

Zadanie to otrzymasz od Thulli (1), po tym jak uleczysz ją w ramach misji Zaginione buty. Poprosi cię ona, byś przedostał się na drugą stronę Jeziora Hebanowego i uwolnił grupę gnomów głębinowych z obozu duergarów.

By dostać się na drugą stronę jeziora, musisz skorzystać z łodzi (2), którą znajdziesz w południowej części Podmroku (3). Wejście z nią w interakcję pozwoli ci wypłynąć w drogę, opuszczając te tereny i przenosząc się do Wież Wschodzącego Księżyca.

Przepłyń łodzią jezioro i kieruj się w Kuźni Gryma na południe. Znajdziesz gnomy na sporym placu, pracujące przy odkopywaniu gruzu.

By je uwolnić musisz najpierw rozwiązać problem gruzowiska, pod którym znajdują się Nere oraz inne gnomy. Sprawdź opis zadania Uwolnij Najwierniejszego Nerego, by poznać dostępne opcje rozwiązania problemu. W skrócie: musisz pozbyć się gruzowiska i nie pozwolić Neremu zabić gnomów. Nie zapomnij wrócić poinformować Tullę o wykonaniu zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - zagadka: Myrnath

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Znajdź grzybiarza

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze