Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Back 4 Blood - karty i talie: które wybierać

Jak używać kart.

System kart wyróżnia Back 4 Blood na tle innych kooperacyjnych strzelanek. Karty pomagają wzmocnić naszą postać, dając jej na przykład bonus do obrażeń zadawanych uderzeniem czy zwiększając wytrzymałość.

Nowe karty zdobywamy poprzez odblokowywanie nagród w liniach zaopatrzenia.

By korzystać z kart, musisz złożyć z nich talię (choć od razu jest też jedna talia predefiniowana). Po prostu wejdź do menu i wybierz Talie kart (1), a następnie wybierz, czy chcesz modyfikować talie do kampanii czy trybu Versus (PvP).

Dalej zobaczysz, że maksymalnie możesz mieć w talii 15 kart (2). Wybrane zobaczysz po lewej stronie. Po prawej natomiast są wszystkie karty, które posiadasz. Klikaj w nie, by dodawać je do talii - te dodane mają czerwoną obwódkę (3).

Przed każdym etapem w kampanii kooperacyjnej czy przed meczem Versus będziesz wybierać karty ze swojej talii. Nawet jeśli jednak masz talię 15 kart, to gra nie pokaże ci wszystkich - wylosuje kilka, z których wybierzesz jedną.

W kolejnych etapach - pomiędzy schronieniami w kampanii - wybierasz kolejne. Na górze zawsze widzisz komunikat o tym, ile kart (4) możesz wybrać.

Granie na podstawowym poziomie trudności nie wymaga dostosowywania swoich kart do sojuszników. Wybieraj te, które najbardziej ci pasują. Później jednak, zgrany zespół powinien konsultować - kto wybiera karty, które pomogą leczyć? Kto wybiera takie, które sprawią, że będzie specjalistą od walki wręcz? Dobrze bowiem, by każdy spełniał nieco inną rolę w drużynie.

Na początek najlepsze do wyboru karty to Walka nożem, która zmienia uderzenie pięścią w cios nożem, a także Maść antybiotykowa ulepszająca leczenie i Ćwiczenie przeładowania - szczególnie, gdy grasz ze strzelbą.

Więcej porad:

Spis treści: Back 4 Blood - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Komentarze