Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aż chciałoby się zagrać samemu. 45 minut rozgrywki z Final Fantasy 16

Walka, dialogi i starcie Eikonów.

Jeżeli macie trochę wolnego czasu i z wypiekami na twarzy wyczekujecie premiery Final Fantasy 16, to w sieci pojawił się dziś obszerny materiał z rozgrywki.

W ostatnich dniach Square Enix zafundowało nam prawdziwy wysyp wiadomości i materiałów z Final Fantasy 16. Doczekaliśmy się między innymi potwierdzenia wersji PC oraz poznaliśmy zawartość i ceny różnych edycji gry, a teraz twórcy pozwalają nam obejrzeć 45-minutowy gameplay. Nagranie w rozdzielczości 4K obejmuje walkę, eksplorację oraz sceny fabularne.

Jak czytamy w opisie filmu opublikowanego na kanale Game Riot, materiał pochodzi z konsoli PS5 i prezentowany był podczas niedawnego pokazu, jaki Square Enix zorganizowało dla zachodnich mediów oraz internetowych influencerów. Jest to stosunkowo wczesna wersja Final Fantasy 16, więc do premiery pewne aspekty grafiki i rozgrywki mogą jeszcze ulec zmianie.

Trzeba przyznać, że produkcja robi wrażenie. W oczy szczególnie rzuca się widowiskowa walka, która pod względem dynamiki zaczyna przypominać serię Devil May Cry. Poza starciami z ciekawie zaprojektowanymi przeciwnikami możemy też przyjrzeć się kilku scenom fabularnym, a nawet zobaczyć walkę pomiędzy dwoma Eikonami - Ifritem i Garudą.

Niestety, twórcy postanowili udostępnić fragmenty nagrane wyłącznie w ciemnych lokacjach, przez co nie możemy ocenić, jak Valisthea prezentuje się w pełnym świetle dziennym. Możemy za to docenić bogactwo efektów cząsteczkowych czy ognia, a także świetne projekty stworów i postaci oraz płynną animację.

Final Fantasy 16 zadebiutuje najpierw na konsolach PlayStation 5 (22 czerwca), a po kilku miesiącach ukaże się także na PC. To pierwsza gra z serii, która otrzyma oficjalną polską lokalizację (napisy).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze