Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatary z Xboksów doczekają się nowego wyglądu i funkcji - raport

Trafią na kolejne urządzenia?

Wiele wskazuje na to, że Microsoft planuje odświeżenie wyglądu avatarów na konsolach Xbox, szykując także dodatkowe funkcje dla tych wirtualnych postaci, przypisywanych do naszych kont Xbox Live.

Mamo, skąd się biorą avatary?

Korporacja opublikowała ogłoszenia o pracę, szukając programistów, którzy zajmą się właśnie tym elementem.

Celem jest prawdopodobnie umieszczenie avatarów na nowych urządzeniach, wraz z planami na ujednoliconą platformę operacyjną - Windows 10. System ten ma połączyć PC, konsole, netbooki, tablety i telefony.

„Podczas gdy przekraczamy próg w kierunku ujednoliconego systemu operacyjnego w Microsofcie, nadszedł czas na przeniesienie avatarów z Xboksa na kolejny poziom” - napisano w ogłoszeniu (dzięki, DualShockers).

„Będziesz częścią większego zespołu Xbox Experiences”, odpowiedzialnego za „wrażenia Xbox na konsolach, komputerach, tabletach, urządzeniach mobilnych, iOS i Androidzie” - napisano dalej, sugerując szeroką integrację funkcji.

System cyfrowych postaci zadebiutował w 2008 roku, stworzony przez studio Rare dla Xboksów 360. Platforma umożliwia tworzenie własnej sylwetki, wybierając z szeregu ubrań i gadżetów. Avatary pojawiły się także w Windows 8 i Windows Phone, ale ich rola zmalała wraz z debiutem Xbox One, gdzie działają jako osobna aplikacja. Możliwe, że ten stan rzeczy ulegnie wkrótce zmianie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze