Picture of Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Featured articles

Jeśli pasjonujesz się grami wideo, świetnie posługujesz się językiem polskim, posiadasz umiejętność szybkiego przygotowywania tekstu, lubisz pracować nad konkretnymi zadaniami, ale lubisz różnorodność zadań, jesteś otwarty w kontaktach z ludźmi, znasz rynek gier wideo, jesteś na bieżąco i doskonale odnajdujesz się w wysokobudżetowych tytułach, a do tego jesteś profesjonalistą, poszukującym nowych wyzwań i ceniącym stabilną pracę w przyjaznej firmie, zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem.

Far Cry New Dawn - wyprawa: Elektrownia Walking Horse

Wyprawa na poziomie pierwszym - zabierz paczkę bandytom z Tennessee.

Ostatnia ekspedycja ma miejsce na terenie dawnej elektrowni jądrowej w stanie Tennessee. Jest to w dużej mierze płaski teren, otoczony lasem. Helikopter wyląduje w niedalekiej odległości od budynków elektrowni. Bez obaw przedostań się do płotu kompleksu i kieruj się w stronę budynku z wydobywającym się różowym dymem (1).

Far Cry New Dawn - wyprawa: Wrak międzynarodowej stacji kosmicznej

Wyprawa na poziomie pierwszym - ukradnij paczkę bandytom w stanie Nevada.

Kolejną wyprawę rozpoczniesz na zachód od miejsca docelowego. Paczka znajduje się we wraku stacji kosmicznej - lokalizację celu ułatwi ci raca z różowym płomieniem (1). Punkt ewakuacyjny znajduje się na południe od konstrukcji (2). Misji nie ułatwia ukształtowanie terenu i mała ilość zieleni, dlatego w trakcie przemieszczania się korzystaj z osłon.

Far Cry New Dawn - wyprawa: Wrak samolotu rządowego

Wyprawa na poziomie pierwszym: ukradnij paczkę bandytom w Iowa.

Kolejną ekspedycję wykonasz na terenie Iowa, gdzie znajduje się wrak samolotu rządowego. Zwróć uwagę, że obszar misji to teren leśny, który może ułatwić ci kamuflaż. Misję rozpoczniesz na północ od wraku. Podążaj w kierunku różowej racy (1), żeby dokonać dokładniejszego rozpoznania terenu wokół samolotu.

Far Cry New Dawn - wyprawa: Wyspa Alcatraz

Wyprawa na poziomie pierwszym - zabierz paczkę bandytom z więzienia w Kalifornii.

Misję na terenie Alcatraz rozpoczynasz na południowym cyplu wyspy. W północnej części zobaczysz górujące nad okolicą więzienie oraz różowy dym (1), sugerujący położenie paczki. Kieruj się w stronę kompleksu, uważając na pojedynczych, zmotoryzowanych bandytów.

Far Cry New Dawn - wyprawa: Park rozrywki Five Stars

Wyprawa na poziomie pierwszym - ukradnij paczkę z parku rozrywki w Luizjanie.

Kolejną wyprawę odbędziesz na terenie Luizjany. Roger Cadoret odstawi cię w pobliżu parku rozrywki Five Stars. Twój punkt startowy to początek kolejki, z której masz widok na lunapark. Podążaj torami przed siebie i przeskakuj kilkukrotnie nad przepaścią (1). W końcu dotrzesz do końca kolejki, gdzie znajduje się początek tyrolki. Zanim udasz się na dół, skorzystaj z lornetki i oznacz przeciwników.

Far Cry New Dawn - wszystkie wyprawy: przebieg misji, przygotowania

Porady na rozpoczęcie i przetrwanie ekspedycji.

Wyprawy (ekspedycje) to nowość w Far Cry New Dawn. W tym trybie twoim zadaniem jest wykradnięcie bandytom paczki z zapasami. Akcja każdej wyprawy toczy się poza Hope County, w jednym z siedmiu miejsc w różnych zakątkach Ameryki Północnej.

Far Cry New Dawn - mapa: skarby

Lokalizacje wszystkich skarbów w Hope County.

W trakcie eksploracji Hope County możesz natrafić na lokacje, w których są ukryte skarby. Każde poszukiwanie ukrytych zapasów i magazynów talentów wiąże się z realizacją misji, do których warto się odpowiednio przygotować. Łącznie możesz dotrzeć do dziesięciu skarbów. Lokalizację każdego z nich zamieściliśmy na poniższej mapie.

Far Cry New Dawn - mapa: posterunki

Lokalizacje wszystkich posterunków bandytów w Hope County.

Ważnymi punktami na mapie są posterunki, czyli siedziby bandytów. Na terenie Hope County odnajdziesz łącznie dziesięć takich miejsc. Posterunki możesz odbijać, zdobywając w ten sposób etanol. Poniżej przedstawiamy mapę z naniesionymi lokalizacjami obozów bandytów.

Far Cry New Dawn - mapa: ptaki

Lokalizacja legowisk orłów i kaczek na terenie Hope County.

Polowania na ptaki to dobry sposób na pozyskiwanie piór, które wymienisz na miedź. Na terenie Hope County spotkasz kury czy indyki, ale to kaczki i orły (bieliki amerykańskie) tworzą legowiska. Skorzystaj z poniższej mapy z lokalizacjami miejsc lęgowych tych ptaków.

Far Cry New Dawn - mapa: ryby

Lokalizacja łowisk na terenie Hope County.

Wędkarstwo to jeden ze sposób pozyskiwania łupów, które wymienisz na materiały rzemieślnicze. Na terenie Hope County złowisz sześć ryb, które nie są drapieżnikami: wiosłonosa, troć, pstrąga tęczowego, bassa wielko- i małogębowego oraz czawyczę. Zdobądź wędkę i wyrusz na łowy w miejsca, które oznaczyliśmy na poniższej mapie.

Far Cry New Dawn - mapa: zwierzyna łowna

Wykaz legowisk dzikich zwierząt na terenie Hope County.

Oprócz monstrualnych zwierząt i drapieżników, na terenie Hope County spotkasz zwierzęta, które zwykle będą unikać spotkania z człowiekiem. Wśród nich wyróżniamy byki, bizony, łosie, wapiti, karibu, jelenie wirgińskie, widłorogi oraz dziki. Poniżej przedstawiamy mapę legowisk dzikich zwierząt.

Far Cry New Dawn - mapa: drapieżniki

Mapa legowisk drapieżników w Hope County.

Walka z drapieżnikami w grze to nie tylko sposób na przetrwanie, ale również metoda na pozyskiwanie materiałów rzemieślniczych. W trakcie eksploracji Hope County spotkasz wiele zwierząt, które będą chciały walczyć z twoją postacią. Poniżej przedstawiamy lokalizację legowisk drapieżników - dzikich psów, wilka szarego, pumy, rosomaka, niedźwiedzia grizzly, niedźwiedzia czarnego oraz rybę-demona.

Far Cry New Dawn - mapa: monstrualne zwierzęta

Lokalizacje legowisk monstrualnych pum, niedźwiedzi, dzików i bizonów.

Monstrualne zwierzęta to największe wyzwania łowieckie w grze. Warto na nie polować, aby zdobyć skóry, które wymienisz na cenne materiały rzemieślnicze: płytki drukowane oraz włókno węglowe. Ten rodzaj zwierzyny rozpoznasz po złotym, elitarnym pasku zdrowia i zielonych naroślach na ciele. Poniżej przedstawiamy lokalizacje legowisk czterech monstrualnych zwierząt: pum, bizonów, niedźwiedzi i dzików.

Far Cry New Dawn - Tysiąc słów

Misja poboczna: poszukiwanie miejsc z starych fotografii.

Aby rozpocząć tę misję, udaj się do Prosperity i wejdź do głównego budynku bazy. Po prawej stronie od wejścia zobaczysz schody na piętro. Wejdź nimi na górę, gdzie znajduje się pianino oraz szafka. Na meblu zobaczysz pudełko po butach. Przeszukaj jego zawartość.

Far Cry New Dawn - Audiofil

Misja poboczna: odnajdź wszystkie odtwarzacze muzyki w Hope County.

Tę misję odblokujesz przez znalezienie jednego z dziesięciu odtwarzaczy muzyki na obszarze gry. Odnalezienie wszystkich przedmiotów wymaga pozyskania talentów: Kotwiczka, Palnik i Otwieranie zamków. Poszukiwania ułatwi ci dźwięk dobiegający ze słuchawek odtwarzacza oraz biała ikona z informacją o pozostałej odległości do celu.

Far Cry New Dawn - Gina: Gdzie matek sześć…

Misja poboczna: pomóż Ginie w morderczym wyścigu.

Aby rozpocząć tę misję, pomóż Sharky'emu. Następnie udaj się do Prosperity (punkt A na mapie poniżej) i porozmawiaj z nim, aby rozpocząć misję uwolnienia Giny. Zanim wyruszysz z bazy, uzupełnij amunicję oraz uzbrój się m.in. w wyrzutnię rakiet. Przydatne też będą Koktajle Mołotowa oraz zdalne ładunki wybuchowe. Nie zapomnij o spluwie do wynajęcia, np. Hurku.

Tę misję rozpoczniesz na terenie Klatki mechanika (punkt A na mapie poniżej), w pobliżu posterunku o nazwie Knajpa (punkt B). Obie lokacje są położone na północny wschód od Prosperity (punkt C). Udaj się do celu i pozbądź się niewielkiej grupy bandytów, która pilnuje to miejsce. Jeden z nich stoi obok bramy, a trzech pozostałych patroluje teren.

W lutym odbyła się zamknięta beta The Division 2, a teraz okazję do przetestowania produkcji otrzymali wszyscy gracze. Ruszyła otwarta beta, w trakcie której sprawdzimy między innymi misje trybu fabularnego, a także zobaczymy zawartość odblokowaną po zakończeniu kampanii.

Far Cry New Dawn - zakończenie: Dusza Ethana

Misja główna: uwolnij Ethana od grzechu.

Misję rozpoczniesz automatycznie po ukończeniu zadania Remedium na kłopoty. Zanim udasz się do Sanktuarium Josepha (punkt A na mapie poniżej), wróć do Prosperity (punkt B na mapie poniżej) lub jakiegokolwiek odbitego posterunku i uzupełnij brakującą amunicję, apteczki, granaty dymne oraz zwykłe granaty. Możesz także wziąć ze sobą wyrzutnię rakiet.

Pierwsza Poprzednia