Picture of Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Featured articles

God of War - Poradnik, Solucja

Wszystkie sekrety, porady ogólne, opis przejścia, rozwój postaci.

The Crew 2 - poradnik na start

Jak grać, by wygrywać.

The Crew 2 - start, zawody, zadania dodatkowe

Początek motoryzacyjnej przygody.

Pillars of Eternity 2 - zadania towarzyszy: Eder, Xoti, Maia, Serafen, Pallegina, Aloth

Misje: Oświecona droga, Latarnia Gauna, Zew Kuriera, Czarnoksiężnik i gentleman, Ostatni dzwonek, Malowane maski.

Pillars of Eternity 2 - wszystkie zakończenia

Zobacz, jaki los czeka bohatera oraz świat.

W trakcie wypełniania misji głównej o nazwie Miasto zaginione w czasie trafiasz na wyspę Ukaizo, gdzie po pokonaniu bossa - Strażnika Ukaizo, dostajesz się do Iglicy Ondry. Po jej wyłączeniu bohater spotyka się w scence tekstowej z bogami, a następnie trafia na Wielkiej Promenadzie na ostatni oddział wrogów.

Pillars of Eternity 2 - Junvik i Strzaskana Rafa: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Nemnok Pożeracz, Zaginione grymuary, Kraina marzeń.

Są to dwie małe wyspy, na których możesz podjąć się wykonania zadań dodatkowych. Pierwsza, czyli Junvik, jest położona na północnym zachodzie rejonu morskiego. Po dotarciu do niej pojawi się na mapie, jako wyspa nieznana. Dopiero, kiedy wysadzisz na ląd załogę zobaczysz przed sobą wioskę Junvików.

Pillars of Eternity 2 - Nadciągająca burza

Misje dla frakcji: Mieszanka wybuchowa, Złodziejski honor, Taniec ze śmiercią, Ostatni manewr, Niezbyt salomonowy osąd, Sabotaż w Mosiężnej Cytadeli.

Jest to kolejna misja główna, która uruchomi się automatycznie po zakończeniu poprzedniej o nazwie Oczekuje w ogniu. Jej głównym celem jest dotarcie na wyspę Ukaizo (znajduje się na północnym wschodzie morza).

Pillars of Eternity 2 - Oczekuje w ogniu

Misja główna, w której docieramy do Eothasa.

Jest to jedna z głównych misji fabularnych, która pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania, czyli Odległe światło. Pierwszym celem jest skierowanie się do Paszczy Popiołów - wyspy położonej w północnej części morza.

Pillars of Eternity 2 - Motare o Kozi: zadania dodatkowe

Misja poboczna: Ostatnie sanktuarium.

Motare o Kozi to małe moczary położone w północno zachodniej części wyspy o takiej samej nazwie. Na wyspę możesz dostać się wysiadając na południowo wschodniej plaży, gdzie czeka cię spotkanie z grupą mężczyzn, na których się natkniesz.

Pillars of Eternity 2: Deadfire - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, zadania poboczne, mapy, tworzenie postaci, sekrety.

Witamy w solucji i poradniku do Pillars of Eternity 2, w którym znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z wieloma aspektami gry. Od sposoby tworzenia postaci, przez opis ras, cech i klas postaci, kończąc na rozbudowanym opisie ukończenia kampanii fabularnej i wszystkich zadań dodatkowych.

Pillars of Eternity 2 - mapy wszystkich krain, lokacje, najważniejsze miejsca

Wszystkie lokacje i mapy z ważnymi informacjami.

Świat Pillars of Eternity 2 jest ogromny i zawiera wiele interesujących lokacji, do których możemy dotrzeć podczas trwania przygody. Chociaż w drugiej odsłonie cyklu ważną rolę odgrywają podróże morskie i odkrywanie kolejnych wysp, to sama struktura świata jest dość zbliżona do części pierwszej.

Pillars of Eternity 2 - Sayuka: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Kariera importera, Sezon łowiecki, Przerost, Afera na wyspie Picera.

Sayuka jest małą wyspą położoną na północ od Neketaki. Głównym miejscem na wyspie, jest tytułowe miasto, gdzie oprócz kapitanatu znajdziesz też rynek, domy mieszkańców i warsztat. Najważniejszą postacią jest Okaya - lokalna pani kapitan.

Pillars of Eternity 2 - Sayuka (mapa)

Mała wyspa ze sporą ilością zadań do wykonania.

Jest to mała wysepka leżąca na północ od Neketaki. Głównym ośrodkiem jest tytułowe miasteczko, w którym znajdziesz przystań, rynek, warsztat oraz kilka domów mieszkańców. Główną władzę sprawuje kapitan Okaya.

Pillars of Eternity 2 - Poko Kohara: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Burze Poko Kohary, Nikłe perspektywy, Zasady handlu.

Poko Kohara jest wyspą znajdującą się we wschodniej części morza. Na wyspie znajduje się kilka miejsc, jednak to ruiny Poko Kohary są kluczowym miejscem związanym przede wszystkim z rozbudowanym zadaniem dodatkowym o nazwie Burze Poko Kohary.

Pillars of Eternity 2 - Poko Kohara (mapa)

Mapy Ruiny Poko Kohary i Engwitańskiej przystani.

Poko Kohara jest wyspą znajdującą się we wschodniej części morza. Na wyspie znajduje się kilka miejsc, jednak to ruiny Poko Kohary są kluczowym miejscem związanym przede wszystkim z rozbudowanym zadaniem dodatkowym o nazwie Burze Poko Kohary.

Pillars of Eternity 2 - Tikawara: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Owoce niezgody, Furia rodzicielki.

Tikawara jest małą wioską plemienia Huana, położoną na wysepce leżącej w południowo-wschodniej części morza. Sama wioska nie jest zbyt dużych rozmiarów, ale natkniesz się w niej na osoby związane ze sporą ilością zadań, takich jak Burze Poko Kohary, Owoce niezgody i Furia rodzicielki. Ponadto spotkasz tu kilku kupców oferujących różnorodne towary.

Pillars of Eternity 2 - Tikawara (mapa)

Wioska z mieszkańcami plemienia Huana.

Tikawara jest wioską plemienia Huana, która leży na wysepce na południowym wschodzie morza. Sama wioska nie jest zbyt dużych rozmiarów, ale natkniesz się w niej na osoby związane ze sporą ilością zadań, takich jak Burze Poko Kohary, Owoce niezgody i Furia rodzicielki. Ponadto spotkasz tu kilku kupców oferujących różnorodne towary.

Pillars of Eternity 2 - Neketaka: zadania dodatkowe, cz. 6

Misje poboczne: Za Republiki!, Pranie brudów, Podobieństwo umysłów, Spod gruzów, Cienie Neketaki, Owocny sojusz, Na skróty.

Neketaka jest drugą dużą wyspą, na którą trafisz w trakcie kampanii fabularnej. Dotrzesz do niej po wykonaniu dwóch misji głównych, czyli Ścigając boga oraz Los rozbitka. Po ich przejściu dotrzesz do Królewskiej Przystani, która jest pierwszą lokacją na Neketace.

Pillars of Eternity 2 - Ori o Koiki (mapa)

Wyspa zamieszkiwana przez plemię Wahaki.

Jest to wyspa leżąca na północnym zachodzie morza. Możesz się do niej dostać samemu lub w trakcie wypełniania różnych zadań dodatkowych - chodzi tu między innymi o takie misje poboczne, jak Owocny sojusz czy Na ostrzu włóczni.

Pillars of Eternity 2 - Wyspa Picera (mapa)

Fort rządzony przez łowców niewolników.

Jest to mała wysepka podporządkowana w całości handlarzom niewolników. Znajduje się tutaj ich baza w postaci małego, kamiennego fortu. Na jego dziedzińcu odbywają się aukcje związane ze sprzedażą niewolników.

Pillars of Eternity 2 - Fort Martwego Światła (mapa)

Piracka twierdza na małej wysepce.

Jest to sporych rozmiarów, wielopiętrowa twierdza leżąca na małej wysepce w południowo zachodniej części morza. Możesz na nią trafić podczas swobodnej eksploracji morskiej albo w trakcie wykonywania któregoś z zadań dodatkowych (na przykład Porachunki z piratem).

Pillars of Eternity 2 - Zęza: zadania dodatkowe

Misje poboczne: Artysta potrzebny od zaraz, Żelazny bebech, Symbole śmierci, Chytra propozycja.

Zęza to mała, piracka wysepka leżąca na południowym zachodzie morza. Do portu bardzo często wpływają pirackie statki, które mogą atakować pływającą jednostkę bohatera, dlatego należy zawczasu dobrze przygotować się na ewentualne, morskie starcia.

Pillars of Eternity 2 - Zęza (mapa)

Piracka wysepka składająca się z czterech regionów: Azylu Szalbierza, Świetlistego Dworu, Królewskiej Trumny oraz Latarni Stosu.

Zęza jest małą, piracką wysepką znajdującą się na zachodzie morza. Natkniesz się tu na kilku kupców oraz trenerów umiejętności, a także postacie związane z kilkoma zadaniami dodatkowymi.

Pierwsza Poprzednia