Picture of Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Featured articles

Just Cause 4 - Wyłączenie Astirello

Natarcie regionalne: wroga baza, wieżyczki, konsole, łodzie bojowe, elektrownie.

Just Cause 4 - Sabotaż Aerospacial

Natarcie regionalne: wyłączanie dział, przełączniki, pościg samolotem.

Just Cause 4 - Ucieczka Qacha

Natarcie regionalne, uwolnienie więźniów, więzienie południowe, wschodnie i zachodnie.

Just Cause 4 - Hakowanie Prisa

Natarcie regionalne, skanery, pojazdy Prisa Viveza, A21 Sol, Prisa Razor 3, fabryki.

Just Cause 4 - Grabież Malagi

Natarcie regionalne: baza marynarki, wykradzenie planów okrętów, sterowanie łodzią bojową.

Just Cause 4 - Przechwycenie meteolab

Natarcie regionalne: laboratorium, konsole, sterowiec.

Jest to zadanie z cyklu natarcia regionalne, które staje się dostępne po odblokowaniu terenów w pobliżu regionu o nazwie Phuyu-Kuni. Kiedy sojusznicze wojska staną na granicy z tym miejscem, to pojawi się ikona umożliwiająca rozpoczęcie misji.

Just Cause 4 - Szkolenie: obrona mostu

Zadanie dla Sargento, w którym wspieramy oddziały przy pomocy karabinu snajperskiego.

Kolejne zadanie dla Sargento, tym razem do wykonania w regionie o nazwie Phuyu-Kuni, który znajduje się w północnej części mapy. Aby otrzymać do niego dostęp należy wcześniej zająć teren.

Just Cause 4 - Szkolenie: przesyłka specjalna

Zadanie dla Sargento, w którym eliminujemy punkty z zapasami dla Czarnej Ręki.

Jest to kolejne zadanie dodatkowe, które możesz wykonać dla Sargento, o ile wcześniej odblokujesz region o nazwie Frontera, położony w południowo wschodniej części mapy (na zachód od wyspy Islas Intichayes).

Just Cause 4 - Operacja łódź gromu

Misja główna: Znacznik alarmowy Agencji, Zdobycie cewki jonowej, Dostarczenie cewki jonowej, Przygotowania.

Ikona z piorunem i znacznikiem alarmowym Agencji pojawi się na północy regionu Tierra del Qhapaq po wykonaniu misji Projekt Illapa. Pierwsze zadanie (Znacznik alarmowy Agencji) jest proste - wystarczy skierować się na wzgórze wskazane przez znacznik i wejść w interakcję z punktem przy zniszczonym śmigłowcu. Po uczynieniu tego zakończysz zadanie.

RekomendacjaAce Combat 7: Skies Unknown - Recenzja

Podniebne, emocjonujące starcia.

Ace Combat 7: Skies Unknown nie rewolucjonizuje serii, nawiązując bardziej do sprawdzonych rozwiązań z przeszłości. Nadal mamy do czynienia z tytułem zręcznościowym, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają starcia współczesnych samolotów bojowych.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Podczas kampanii fabularnej w Shadow of the Tomb Raider odwiedzimy wiele różnorodnych miejsc - od dżungli poprzez miasta i świątynie, kończąc na grobowcach. Do większości z nich będzie można z czasem powrócić, aby na przykład ukończyć wyzwania lub zadania związane z eksploracją.

Shadow of the Tomb Raider - jak zdobyć strzelbę

Gdzie znajduje się strzelba Bishop 600. Cenotes, jaskinia i misja Oko węża.

Podczas kampanii fabularnej Lara wejdzie w posiadanie całej gamy różnorodnych broni i narzędzi. Początkowo będzie dysponować głównie łukiem, który sprawdza się świetnie przez całą grę i to zarówno w walce, jak i narzędzie do szybkiego przemieszczania się.

Shadow of the Tomb Raider - rodzaje strzał i naboi

Strzały ogniowe, trujące i halucynogenne oraz pociski wybuchowe, wstrząsowe i błyskowe.

Chociaż Lara reprezentuje płeć piękną, to podczas przygody niejednokrotnie stanie do skrytej lub otwartej walki z niebezpiecznymi grupami, uzbrojonych po zęby wrogów. Na szczęście pani archeolog nie jest skazana nie niepowodzenia, ponieważ dysponuje uniwersalnym arsenałem, w którym znajdzie się coś na każdą okazję.

Shadow of the Tomb Raider - jak szybko zdobywać punkty doświadczenia

Sposoby na szybsze odblokowywanie nowych umiejętności.

Chociaż Lara Croft jest panią archeolog z bardzo zaawansowanymi zdolnościami z różnych dziedzin, to podczas rozgrywki będziemy mogli rozwijać naszą bohaterkę. Wykonując pewne czynności i wypełniając pewne cele bohaterka będzie zdobywać punkty doświadczenia, które następnie można wymieniać na konkretne umiejętności w obozach.

Shadow of the Tomb Raider - jak wykonać strzały

Poznaj sposoby i wymagania niezbędne do tworzenia strzał zwykłych i specjalnych.

Łuk jest nadal jedną z podstawowych broni Lary. Dzięki niemu bohaterka może po cichu eliminować rywali z dystansu, zupełnie nie zwracając na siebie uwagi innych nieprzyjaciół. Oczywiście jest to tylko jedna z zalet tej broni, ponieważ umożliwia on również między innymi wystrzeliwanie strzał z liną, umożliwiających dostawanie się do trudno dostępnych miejsc czy korzystanie ze strzał specjalnych.

Shadow of the Tomb Raider - jak szybko zdobywać złoto

Rudy złota, handel i inne sposoby na zarabianie pieniędzy.

Podobnie, jak w prawdziwym życiu, również i w Shadow of the Tomb Raider dość ważną rolę może odgrywać złoto. Jest ono szczególnie ważne podczas prowadzenia handlu z napotkanymi kupcami, u których możesz zaopatrywać się w całą gamę produktów - od pojedynczych surowców, poprzez naboje, kończąc na broniach, strojach i specjalnych narzędziach.

Shadow of the Tomb Raider - leczenie, jak leczyć Larę

Autoregeneracja i zioła lecznicze.

Leczenie głównej bohaterki Shadow of the Tomb Raider jest jednym z ważniejszych elementów rozgrywki. Lara może bowiem zostać ranna w wielu różnych sytuacjach - od upadku ze zbyt dużej wysokości, poprzez trafienie na jedną z wielu pułapek na jej drodze, kończąc na ranach zadanych przez dzikie zwierzęta czy ludzi podczas otwartej walki.

Trudno uwierzyć, jak szybko minął czas od 1998 roku, który śmiało można nazwać jednym z ciekawszych w świecie gier wideo. To właśnie wtedy na rynku pojawiły się takie pozycje, jak StarCraft, Fallout 2 czy Half-Life. Był to również okres, kiedy ukazał się jeden z najważniejszych przedstawicieli gier fabularnych, czyli Baldur's Gate.

Just Cause 4 - Szkolenie: aktywność dronów

Zadanie dla Sargento, w którym zabijamy wrogich przywódców Czarnej Ręki.

Jest to zadanie, które stanie się dostępne po przejęciu kontroli nad regionem o nazwie Altoyaku. Kiedy to nastąpi udaj się do bazy zaznaczonej ikoną z literą „S".

Just Cause 4 - Wyścig z czasem w Tullu

Natarcie regionalne, w którym musimy na czas topić pojazdy z przyczepionymi ładunkami wybuchowymi.

Zadanie stanie się dostępne, jeśli zapanujesz nad prowincją Urqu Verde, która graniczy na wschodzie z regionem o nazwie Islas Kaupyes. To właśnie tam będziesz mógł rozpocząć bieżące zadanie.

Just Cause 4 - Szkolenie: tłuczenie talerzy

Zadanie dodatkowe dla Sargento, w którym śmigłowcem niszczymy wrogie placówki.

Zadanie to stanie się dostępne po zajęciu regionu o nazwie Urqu Verde. Ikona z nim związana pojawi się na północnym-wschodzie tego obszaru.

Just Cause 4 - Zrzut wody w Fortalezie

Natarcie regionalne, w którym niszczymy turbiny i śluzy.

Zadanie jest dostępne w regionie o nazwie Altoyaku, do którego dostęp uzyskasz po podbiciu sąsiedniego terenu Urqu Verde. Skieruj się w stronę znacznika umiejscowionego w północno-zachodniej części terenu.

Just Cause 4 - Zadyma w Jungla

Natarcie regionalne, w którym pomagamy hakerowi we wrogiej bazie.

Zadanie aktywujesz po wcześniejszym przejęciu regionu o nazwie Urqu Verde. Zbliżysz się wtedy do wysepki na wschodzie o nazwie Islas Machaqwayes. W jej centrum pojawi się ikona z nazwą bieżącego zadania.

Just Cause 4 - Zakłócenie pracy w Aeropurto

Natarcie regionalne, w którym lecimy samolotem i włamujemy się do terminali.

Misję tę będziesz mógł rozpocząć po przejęciu rejonu o nazwie Tierra del Qhapaq (zadanie Ewakuacja z Wanay). Zwróć uwagę na region Islas Intichayes, a zwłaszcza na wysepkę na południowym wschodzie.

Just Cause 4 - Atak na Robotica

Natarcie regionalne - wykradamy informacje na temat dronów z terminali.

Zadanie możesz rozpocząć w centrum regionu o nazwie Hamaparas. Wystarczy zbliżyć się do wrogiego instytutu mieszczącego się na wzgórzu, a na mapie pojawi się ikona z bieżącym zadaniem.

Just Cause 4 - Projekt Illapa

Misja główna, w której aktywujemy pilotów i docieramy do Izzy oraz Miry.

Przed rozpoczęciem tej misji warto wykonać szereg zadań dodatkowych, dzięki którym możesz rozwinąć możliwości swojego ekwipunku. Chodzi konkretnie o ulepszenia do linki i następujące misje poboczne:

Just Cause 4 - Ewakuacja z Wanay

Pierwsza misja z serii natarcie regionalne, w której odbijamy więźniów.

Zadanie to będziesz mógł rozpocząć po ukończeniu misji o nazwie za Liniami wroga. W jej trakcie dotrzesz do obszaru o nazwie Tierra del Qhapaq. Aby podjąć się tej misji zwróć uwagę na ikonę zielonego, odwróconego trójkąta na północy lokacji.

Pierwsza Poprzednia