Picture of Damian Milczarek

Damian Milczarek

Autor

Featured articles

ArtykułPixel Heaven 2017 w obiektywie

Galeria ze święta wielbicieli retro.

W miniony weekend w Warszawie odbyła się kolejna edycja Pixel Heaven - imprezy dla miłośników retro grania oraz produkcji niezależnych. Nowością w tym roku była konferencja DEV.CONNECT odbywająca się pierwszego dnia, w odmiennej lokalizacji, bo w warszawskim Centrum Kreatywności.

RekomendacjaPersona 5 - Recenzja

Gra jedyna w swoim rodzaju.

Persona 5 opowiada o skrytych ludzkich pragnieniach, o codziennych problemach i brutalności otaczającego nas świata. Robi to dosadnie i bez przemilczania niewygodnych kwestii. Molestowanie, przemoc fizyczna w szkole, próby samobójcze czy zachłanność władzy - wszystkie te wątki znajdziemy w grze, a to tylko część trudnych tematów poruszanych przez scenarzystów.

Halo Wars 2 - Recenzja

Udany powrót konsolowej strategii.

Studio 343 Industries nawiązało współpracę z Creative Assembly - twórcami uznanej serii Total War. W efekcie otrzymujemy Halo Wars 2, czyli zaskakująco udaną kontynuację strategii tworzonej z myślą o konsoli.

Yakuza 0 - Recenzja

Od zera do bohatera.

SEGA ponownie próbuje zdobyć serca zachodnich graczy, wydając poza Japonią grę Yakuza 0. To prequel do wydarzeń mających miejsce w pozostałych częściach tej uznanej serii. Dzięki temu w kryminalnej przygodzie odnajdą się wszyscy odbiorcy, a nie tylko fani cyklu.

RekomendacjaOwlboy - Recenzja

Fascynujące przygody niemej sowy.

Owlboy, powstający przez niemal 10 lat, to produkcja nietypowa. Niby platformówka, ale skakania w niej jak na lekarstwo, a i refleks rzadko jest potrzebny. W zasadzie tyle samo tutaj momentów czystej eksploracji z nutką skradania, co zręcznościowej zabawy.

Farming Simulator 17 - kiszonka oraz leśnictwo

Porady jak ścinać, transportować i sprzedawać drzewa oraz jak produkować kiszonkę.

W Farming Simulator 17 leśnictwo nie jest może tak intratnym przedsięwzięciem jak w poprzedniej edycji gry, ale wciąż przynosi duże zyski. Pamiętaj jednak, że jest to proces, którego nie możemy zautomatyzować, więc wymaga dużej uwagi oraz nakładów czasu.

Farming Simulator 17 - maszyny: ciągniki, traktory

Opis wszystkich dostępnych do kupienia ciągników.

Ciągniki to podstawowe i najważniejsze maszyny w Farming Simulator 17. To za pomocą nich przemieszczamy się po mapie czy wykonujemy większość czynności na polach. Do ciągników podczepiamy chociażby pługi, kultywatory czy siewniki.

Farming Simulator 17 - hodowla zwierząt

Porady jak kupić, sprzedawać i hodować świnie, owce oraz krowy.

Rozpoczynając grę na normalnym poziomie trudności, posiadamy już kurnik. Wchodząc do niego możemy podnosić jajka (są zbierane automatycznie po wejściu na nie), które są od razu sprzedawane. Dochód z nich jest niewielki, ale na starcie to zawsze „coś”. Zwłaszcza, że kury nie są wymagające, nie musimy o nie ani dbać, ani dostarczać pokarmu.

Farming Simulator 17 - maszyny: przyczepy samozbierające, piły łańcuchowe, technologia bel, naczepy do żniwiarki, ładowarki kołowe

Opis wszystkich dostępnych do kupienia przyczep samozbierających, pił łańcuchowych, technologii bel, naczep do żniwiarek i ładowarek kołowych.

W Farming Simulator 12 przyczepy samozbierające doczepiamy do traktora. Opuszczamy fragment pojazdu i przejeżdżamy po polu. Jeżdżąc przyczepka będzie samodzielnie zbierać pozostawioną na ziemi trawę bądź słomę. Powyższe przydatne jest przy hodowli zwierząt.

Farming Simulator 17 - maszyny: obciążniki, zwierzęta, palety

Opis wszystkich dostępnych do kupienia obciążników, palet oraz pojazdów do przewozu zwierząt.

W Farming Simulator 17 istotnym fragmentem rozgrywki, są obciążniki. Wydawałoby się, że przedmiot mało istotny, ale bez odpowiednich wagowo obciążników, traktor nie będzie w stanie unieść dużych pojazdów doczepianych z tyłu, typu siewnik.

Farming Simulator 17 - trawa oraz siano

Porady jak siać i kosić trawę oraz zamieniać ją w siano.

W Farming Simulator 2017 trawa wykorzystywana jest jako pokarm dla owiec oraz krów, może być też przerabiana na siano a dalej także w zyskowną kiszonkę.

Pierwsza Poprzednia