Picture of Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Redakcja Eurogamer.pl

Od prawie 20 lat związany z mediami internetowymi o grach, a w międzyczasie także prasą regionalną. W latach 2012-2017 redaktor naczelny Eurogamer.pl.

Featured articles

ArtykułOd Baldur's Gate do Wiedźmina

Kulisy przełomowej lokalizacji, która doprowadziła do powstania pierwszej gry CD Projektu.

ArtykułCD Projekt, targi E3 i Cyberpunk 2077 - szanse i zagrożenia

„Naszym celem jest robienie najlepszych gier na świecie.”

Od Baldur's Gate do Wiedźmina

Kulisy przełomowej lokalizacji, która doprowadziła do powstania pierwszej gry CD Projektu.

Wiedźmin 3 ukazał się dwa lata temu. Przygody Geralta zaskoczyły nawet największych sceptyków: CD Projekt przygotował ogromny, piękny i intrygujący świat, ze świetnymi bohaterami, doskonałymi dialogami i porządną fabułą. Od tego czasu żadnej innej grze wysokobudżetowej nie udało się choćby zbliżyć do poziomu realizacji polskiego przeboju.

Od dziś, wraz z publikacją recenzji Sniper Elite 4, rezygnujemy z ocen w recenzjach, pozostawiając jedynie proste odznaki rekomendacji. To dla nas bez wątpienia najważniejsze wydarzenie od czasu uruchomienia polskiej edycji Eurogamera.

ArtykułZapomniana sztuczna inteligencja

Rzecz o gwizdaniu na wrogów.

Wraz z rozwojem technologii i możliwości urządzeń, otrzymujemy gry coraz bardziej spektakularne - piękne pod względem audiowizualnym światy, przygody przeplatane starannie wyreżyserowanymi scenami i bardzo dobrą grą aktorską, ze świetną scenografią i nierzadko interesującą opowieścią. Szkoda, że w całym tym splendorze twórcy zapomnieli o rozwijaniu i udoskonalaniu sztucznej inteligencji.

Dla każdego, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z goglami wirtualnej rzeczywistości, pierwsze zetknięcie z PlayStation VR będzie wielkim, wyjątkowym przeżyciem. Wraz z wczorajszą premierą zestawu od Sony, jedno jest pewne: jesteśmy świadkami narodzin kompletnie nowego rozdziału w historii gier wideo i - szerzej - interaktywnej rozrywki.

PlayStation VR jest już dostępne w sklepach. Wraz z urządzeniem na półki trafił też komplet rozmaitych gier, a portfolio będzie się ciągle powiększać. Wielu użytkowników i dziennikarzy podkreśla, że VR - jak niegdyś konsole - potrzebuje tzw. system-sellera. Perełki, która pociągnie za sobą sprzedaż i popularność gogli. W tytułach startowych takiej gry nie ma, ale i tak zestaw wygląda naprawdę ciekawie, szczególnie na tle konkurencji.

Days Gone na PS4 to nowa gra akcji w otwartym świecie

Motocyklista kontra postapokalipsa.

Sony Bend Studio - odpowiedzialne m.in. za Syphon Filter i Uncharted na Vitę - pracuje nad Days Gone. Jest to najwyraźniej gra akcji w postapokaliptycznym, otwartym świecie, opanowanym przez zombie. Tytuł powstaje na wyłączność PlayStation 4.

Scalebound także na PC, jest nowy gameplay

Kolejna gra na wyłączność Xbox One oraz Windows 10.

Platinum Games - twórcy Bayonetty czy Vanquish - potwierdzili, że ich najnowsza gra akcji z elementami RPG, pod tytułem Scalebound, ukaże się także na PC. Wcześniej była zapowiedziana wyłącznie na Xbox One.

Pierwsza Poprzednia