Picture of Wesley Yin-Poole

Wesley Yin-Poole

Deputy Editor

Wesley is Eurogamer's deputy editor. He likes news, interviews, and more news. He also likes Street Fighter more than anyone can get him to shut up about it.

Featured articles

ArtykułFor Honor: Ubisoft odpowiada na najważniejsze pytania

Balans, rozłączanie, serwery i inne.

For Honor jest na rynku już od kilku tygodni i większość graczy zgodzi się zapewne, że produkcja oferuje wyjątkowo udany system walki. Nie brakuje jednak problemów: z połączeniem czy wyszukiwaniem przeciwników. Są też narzekania na balans postaci, brak kar dla osób przedwcześnie opuszczających mecze czy zbytni nacisk na defensywę.

W 2010 roku, po okresie pracy nad wczesną wersją skradanki Thief dla Eidos Montreal, Rhianna Pratchett rozpoczęła pisanie scenariusza dla odświeżonej Lary Croft. Dokument projektowy od studia Crystal Dynamics był jasny: nowy Tomb Raider będzie restartem zasłużonej serii, wpasowującym bohaterkę w realia współczesnych gier. Dla Pratchett oznaczało to możliwość tworzenia osobowości młodszej Lary, a właściwie - jej początków.

ArtykułLionhead - opowieść zza kulis

Historia studia od powstania do zamknięcia - oczami pracowników.

W październiku 2008 roku Microsoft wydał Fable 2 od studia Lionhead, a gra zyskała uznanie w oczach recenzentów i odbiorców. Rozemocjonowany Peter Molyneux podczas premierowej imprezy chwalił zmęczony zespół, który przez ostatnie cztery lata dawał z siebie wszystko. Fable 2 zasłużyło na nagrodę BAFTA i miano najlepiej sprzedającej się gry RPG na X360. Lionhead było na szczycie.

ArtykułPo 20 latach - historia ludzi, którzy stworzyli Tomb Raider

Początek i koniec Lary Croft w Core Design oraz losy studia.

W lipcu 2010 roku, w mieście Derby w centrum Anglii otwarto ulicę Lara Croft Way. Nazwę części obwodnicy wybrano w publicznym głosowaniu, w którym aż 89 procent osób opowiedziało się właśnie za postacią stworzoną przez lokalne studio deweloperskie - Core Design. Na miejscu pojawili się dziennikarze BBC, a miejscowy polityk mówił o „dumie z tego miejsca w centrum kreatywnej branży”. Droga Lara Croft Way miała być „fantastycznym sposobem na uczczenie tego”.

Możliwość zagrania w The Last Guardian jest nieco surrealistyczna, gdy wielu graczy na całym świecie zastanawiało się już, czy produkcja rzeczywiście powstaje. Tymczasem na konferencji przed targami E3 wydawca - Sony - ujawnił nie tylko datę premiery, ale i pozwolił zainteresowanym przetestować pierwszy poziom.

ArtykułBattlefield 1 - rozmawiamy z DICE

Krótki wywiad: konie, czołgi, łopaty i nie tylko.

Electronic Arts w ostatni piątek zaprezentowało Battlefield 1 - nową odsłonę popularnej serii strzelanek. Tym razem gracze trafią na pola bitew I wojny światowej, łączącej historię i rozwój technologii, a więc konie, szable i gaz musztardowy z jednej strony, oraz czołgi, potężne okręty i dwupłatowce - z drugiej.

Sanghelios, ojczysta planeta rasy Elites. Spartan Locke prowadzi oddział Osiris w misji Enemy Lines, mniej więcej w połowie kampanii Halo 5: Guardians. Arbiter sformował nowy sojusz o nazwie Swords of Sanghelios, a Osiris pomaga koledze Master Chiefa w walkach z siłami Covenant. Zaczyna się akcja.

ArtykułHistoria najpopularniejszego filmu o grze w serwisie YouTube

120 milionów wyświetleń, które nie odmieniły życia młodego programisty.

Najczęściej oglądany film wideo o grach w serwisie YouTube nie ma nic wspólnego z Minecraftem, nie został przygotowany przez krzyczącego PewDiePie i nie jest trailerem League of Legends. Nie jest to też efektowna produkcja z efektami specjalnymi, przygotowana przez wielkiego wydawcę.

ArtykułGodzina z Randym Pitchfordem

„Będziemy dalej próbować.”

Randy Pitchford pokazuje mi e-mail, który dostał kilka dni temu. Ktoś pyta w nim szefa Gearbox Software, czy wydane w 2013 roku Aliens: Colonial Marines doczeka się konwersji na PlayStation 4 lub trafi do PlayStation Plus.

ArtykułWipeout i Sony Studio Liverpool: od powstania do upadku

Dlaczego zamknięto studio, które stworzyło kultową serię?

W filmie „Hakerzy” z 1995 roku młoda Angelina Jolie i Jonny Lee Miller grają w klubie w Wipeout. Bohaterce odgrywanej przez Jolie idzie całkiem dobrze - ma pierwszy wynik na liście. Dade - w tej roli Miller - dopiero rozpoczyna przygodę z „hakowaniem”, ale w grze pokonuje biedną Jolie bez litości.

Pierwsza Poprzednia