Picture of Krzysztof Leśniak

Krzysztof Leśniak

Autor

Featured articles

Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Jakie są najlepsze seriale wyprodukowane przez Netflix?

Unravel 2 - poziom 7: At The Rapids (sekrety)

Wszystkie znajdźki na siódmym etapie.

Unravel 2 - poziom 6: Ashes to Ashes (sekrety)

Wszystkie znajdźki na szóstym etapie gry.

Unravel 2 - poziom 5: Is That All There Is (sekrety)

Wszystkie znajdźki na piątym etapie gry.

Unravel 2 - poziom 4: Nightswimming (sekrety)

Wszystkie znajdźki na czwartym etapie.

Unravel 2: poziom 7 - At the Rapids

Młyn, wodospad i podwójne skoki.

At the Rapids jest jedynym poziomem w grze, w którym z początku należy poruszać się w lewo. Po wyjściu z młyna maskotki napełnią się skrzącym światłem, które umożliwi im dokonywanie podwójnych skoków.

Unravel 2 - poziom 6: Ashes to Ashes

Walka z ognistym żywiołem.

Ostatnie dwa poziomy Unravel 2 są nieco krótsze od poprzednich. Taki stan rzeczy wynika głównie z powodu odmiennej konstrukcji - rozdziały nie są specjalnie techniczne, a raczej nastawione na szybkie przemieszczanie się, refleks i zręczność.

Unravel 2 - poziom 5: Is That All there

Maszyny, pojazdy i ogień.

W piątym rozdziale będziesz przechodził przez fabrykę na obrzeżach miasta. Na tym etapie czeka cię dużo zręcznościowej zabawy, która wymaga refleksu, wyczucia czasu i silnej współpracy między postaciami.

Unravel 2 - poziom 4: Nightswimming

Przez mroczny las, rzekę i jezioro.

Czwarty rozdział posiada kilka trudniejszych zagadek i parę fragmentów zręcznościowych. Jeśli jednak dobrze opanowałeś reguły rozgrywki, nie powinieneś mieć z nimi większych problemów.

Unravel 2 - poziom 3: Little Frogs

W lesie robi się coraz trudniej.

Trzeci rozdział gry jest wyraźnie trudniejszy od dwóch wcześniejszych nie tylko ze względu na poziom skomplikowania zagadek. Musisz przygotować się również na kilka wymagających fragmentów zręcznościowych oraz walkę z przeciwnikami.

Unravel 2 - poziom 2: Hideaway

Maskotki chowają się w miejskiej przestrzeni.

Na początku przejdź przez szyb wentylacyjny. Znajdziesz się w nowym pomieszczeniu, w którym należy rozdzielić postaci. Widzisz mieniące się sfery po obu stronach pokoju? Musisz umieścić w nich każdą z nich. Gdy to uczynisz, otworzy się okno, przez które wyjdziesz na zewnątrz.

Unravel 2 - poziom 1: Foreign Shore

Uczymy się podstaw rozgrywki.

Na początku etapu spotkasz się z drugim bohaterem. Regularne przełączanie się miedzy postaciami oraz ich łączenie będzie kluczowe dla sprawnego przechodzenia gry. Pod tym odnośnikiem znajdziesz opis mechaniki poruszania się dwiema postaciami. Przed wyruszeniem w podróż, warto się z nim zapoznać.

Unravel 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia i wszystkie sekrety.

Witamy w poradniku do gry Unravel 2. Znajdziesz tu dokładny opis przejścia misji, lokalizację wszystkich znajdziek oraz wiele praktycznych porad związanych z rozgrywką. Dzięki temu będziesz mógł bezproblemowo przejść grę zarówno w pojedynkę, jak i z drugim graczem.

Najnowsza produkcja Insomniac Games to próba najwyższych lotów. Spider-Man wciąga, bawi, elektryzuje. W przetestowanym przez nas fragmencie trudno było natrafić na istotne problemy czy niedociągnięcia. Wiele wskazuje więc na to, że po ostatniej odsłonie God od War, Sony odda w ręce graczy kolejny hit, od którego trudno będzie się oderwać.

Sezon ogórkowy w pełni, jednak na platformie Netflix znajdziemy kilka interesujących produkcji, które powinny rozruszać ten nieco leniwy okres roku. W lipcu doczekamy się przede wszystkim premier kolejnych sezonów popularnych seriali. Przygotujcie się między innymi na szóstą serię Orange is the new Black i obiecujący debiut pod tytułem Good Girls. Powrócą seriale Ania - nie Anna, Sherlock i El Chapo. Szykują się też kolejne sezony intrygujących dokumentów: Jak przeżyć w najcięższych więzieniach świata oraz Baronowie Narkotykowi.

LEGO Iniemamocni - Recenzja

Bohaterski powrót klocków.

Niedawno odbyła się światowa premiera filmu „Iniemamocni 2”. Kampanii promocyjnej produkcji Pixara towarzyszy kolejna odsłona gier z cyklu LEGO - ponownie od brytyjskiego studia Traveller's Tales. LEGO Iniemamocni to porządny tytuł, chociaż nie oferuje powiewu świeżości.

Metro: Exodus w miarę bezboleśnie przechodzi z typowo liniowej struktury poprzednich odsłon do bardziej otwartego świata i większej swobody eksploracji powierzchni. To spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno w dzisiejszych czasach zatrzymać gracza na dłużej w sandboksowym środowisku.

ArtykułNajciekawsze premiery gier 2018 roku

Gry, na które warto czekać.

Kilka miesięcy 2018 roku już za nami, ale kolejne i tak zaoferują wiele gier, które budzą sporo emocji jeszcze przed debiutem. Zapowiedzianych tytułów jest na tyle dużo, że zapewne mało kto zdąży przetestować wszystkie.

ArtykułJak powstawała seria God of War

Historia twórców Kratosa.

Bogowie starożytnej Grecji lubili się bawić żywotami herosów i zwykłych śmiertelników. Chwała im za to, bo dzięki temu otrzymaliśmy jedną z najlepszych serii gier wideo w historii. Jej głównym bohaterem jest Kratos, spartański wojownik, którego zawiłe i burzliwe losy zawstydziły niejeden hollywoodzki hit za grube miliony.

Już 20 kwietnia w ręce graczy trafi siódma część konsolowego blockbustera od studia Santa Monica. Tym razem dla odmiany przetestujemy wytrzymałość skandynawskich bogów. Zanim jednak chwycimy do ręki nordycki topór, by siać śmierć i zniszczenie w świecie Thora i Lokiego, przypomnijmy sobie najważniejsze chwile z dotychczasowej opowieści.

Najnowsza odsłona serii God of War trafi do sklepów już 20 kwietnia. Tytuł ten już okrzyknięto jedną z najlepszych gier na wyłączność dla konsoli Sony. Nasza redakcja nie była tu wyjątkiem - Łukasz przyznał grze złotą Rekomendację.

Artykuł8 rzeczy, za które kochamy serię Far Cry

Nie tylko wolność i swoboda - w oczekiwaniu na Far Cry 5.

Kiedy w marcu 2004 roku studio Crytek zaprezentowało pierwszą odsłonę serii Far Cry, gracze nie mogli wyjść z podziwu, a konkurencja oniemiała z wrażenia. To był prawdziwy szok, rewolucja graficzna i rozgrywkowa, której nikt się nie spodziewał. Gra zachwycała oprawą i rozmachem.

Pure Farming 2018 - Recenzja

Ewolucja gatunku.

Za oknem praktycznie wiosna, więc najwyższy czas włożyć gumiaki, odkurzyć traktor i ruszyć w pole. Na sklepowe półki trafiła właśnie pierwsza odsłona nowej serii symulatorów rolniczych i trzeba przyznać, że radzi sobie całkiem nieźle. Pure Farming 2018 ciekawie rozwija dobrze znaną formułę, jednak nie rewolucjonizuje zasad wirtualnego agrobiznesu.