Picture of Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Featured articles

Anthem - jak odblokować i zmienić javeliny

Wyjaśniamy, jak zdobyć i założyć nowy pancerz.

Anthem - jak odebrać dodatki z Edycji Legionu Świtu i przedsprzedaży

Ulepszenie do Edycji Legionu Świtu i premia przedsprzedażowa.

Anthem - jak odblokować i zmienić javeliny

Wyjaśniamy, jak zdobyć i założyć nowy pancerz.

Anthem - javelin Śmigacz: taktyki i porady

Wszystkie informacje o klasie Śmigacza w jednym miejscu.

Anthem - javelin Sztorm: jak grać

Wszystkie informacje o klasie Sztorm w jednym miejscu.

Anthem - javelin Kolos: wskazówki i talenty

Wszystkie informacje o klasie Kolosa w jednym miejscu.

Poniżej zamieściliśmy informacje na temat egzopancerza Kolos (Collosus), najcięższego javelina w grze. Znajdziesz tutaj wiele podstawowych informacji o tej klasie, a także wskazówki, jak grać Kolosem.

Anthem - wybór javelina, klasa postaci

Łowca, Kolos, Sztorm czy Śmiagacz?

W Anthem podczas walki i eksploracji świata korzystamy z javelinów, czyli egzopancerzy, które mają funkcje bojowe. Dzięki nim potrafimy latać, walczyć, wykonywać uniki i korzystamy z czterech unikalnych zdolności.

Anthem - sterowanie na PC, PS4 i Xbox One

Wszystkie funkcje i przyciski.

Sterowanie bohaterem - korzystającego z egzopancerza klasy javelin - sprowadza się do trzech zakresów: poruszania się na ziemi, latania oraz walki. Dlatego należy odpowiednio skoordynować nasze ruchy, aby przyniosły one najlepsze efekty podczas potyczek.

ArtykułAlfabet The Division 2

Agenci w Waszyngtonie.

The Division 2 to kontynuacja dobrze przyjętej produkcji stworzonej przez szwedzkie studio Massive Entertainment. Wcielamy się w agentów, których zadaniem jest ratowanie cywili uwięzionych w mieście oraz odbicie Waszyngtonu z rąk złoczyńców.

ArtykułAgenci w Waszyngtonie - graliśmy w The Division 2

Wielogodzinna kampania fabularna to dopiero początek zabawy.

The Division 2 przenosi nas z mroźnego Nowego Jorku do Waszyngtonu, ale tytuł pozostaje wierny pierwotnym założeniom - to wciąż przede wszystkim dynamiczna, kooperacyjna gra akcji. Spędziliśmy z produkcją Ubisoftu kilka godzin w trakcie niedawnego pokazu w Paryżu i przekonaliśmy się, że zmiana miejsca akcji to nie jedyna nowość.

Interfejs to integralna część ekranu gry, a tak się składa, że w Arthem twórcy gry zamieścili wiele ważnych informacji, które pojawiają się na naszym monitorze. W zależności od miejsca, w którym przebywamy, interfejs będzie się różnił. Inne informacje ujrzymy na ekranie w Forcie Tarsis, czyli mieście, który jest naszą bazą wypadową pomiędzy misjami, a jeszcze inne komunikaty zobaczymy podczas wykonywania zadań.

Anthem - poziomy trudności

Opis sześciu poziomów trudności w grze.

W Anthem dostępnych jest aż 6 poziomów trudności. Na początku rozgrywki będą dostępne tylko trzy, a dopiero po osiągnięciu 30. rangi doświadczenia odblokujemy kolejne trzy.

Anthem - długie latanie, jak dłużej latać

Dłuższe utrzymywanie się w powietrzu.

Latanie to podstawa w Anthem. Dlatego warto nauczyć się poruszać się w powietrzu i manewrować, by jak najlepiej kontrolować postać w locie. Zaprocentuje to podczas intensywnych walki, podczas których powinniśmy być cały czas w ruchu. Uchronimy się przed pociskami wrogów, a co więcej, możemy także zaskoczyć przeciwników, przelatując nad ich głowami i atakując ich od tyłu.

Anthem - walka: jak walczyć w powietrzu

Wszystko o strzelaniu, broni, lataniu, unoszeniu się, unikach i zdolnościach.

Strzelanie oraz latanie - to fundament rozgrywki w Anthem. Jedną i drugą czynność twórcy gry zaprojektowali tak, aby sprawiała masę przyjemności. O ile strzelanie nie powinno sprawić problemów, to warto poświecić chwilę, aby przyswoić sztukę latania w javelinie.

ArtykułPrzemysłowe Anno 1800 - już graliśmy

Zapowiada się wielki powrót klasycznej strategii ekonomicznej.

Ubisoft, obok tytułów szalenie popularnych, jak Assassin's Creed czy Far Cry, cały czas wspiera także swoje klasyczne serie: Heroes of Might and Magic, The Settlers czy właśnie Anno. Najnowsza odsłona ostatniego z wymienionych cykli ukaże się 16 kwietnia. Wiele wskazuje, że Anno 1800 będzie interesującą propozycją dla miłośników strategii ekonomicznych w starym stylu, ale w odświeżonej formule.

ArtykułIle metra jest w Metro Exodus?

Jak wypada najnowsza odsłona na tle Metro 2033 i Last Light?

Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z Metro Exodus na przedpremierowym pokazie gry, który odbył się w Londynie. Z naszymi wrażeniami możecie zapoznać się tutaj. Tym razem skupiamy się na ukazaniu podobieństw i różnic najnowszej części cyklu w stosunku do poprzednich odsłon osadzonych w uniwersum stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego.

ArtykułNaziemna linia metra - graliśmy w Metro Exodus

Koleją po postapokaliptycznej Rosji.

Metro Exodus zaskakuje w wielu momentach, tak jak to robiło od samej zapowiedzi. Pierwsza informacja o powstawaniu gry pojawiła się na konferencji Microsoftu, na targach E3 w 2017 roku. Wielbiciele serii byli wniebowzięci, a sam fakt, że produkcja ukraińskiego studia 4A Games jest już na zaawansowanym etapie prac, był niemałą niespodzianką.

Lotnictwo odegrało niebagatelną rolę podczas drugiej wojny światowej, praktycznie na każdym froncie. W Battlefield 5 siły powietrzne również są ważną częścią gry, choć nie ma co ukrywać, że to pojazdy pancerne mimo wszystko potrafią bardziej zdominować pole walki.

Battlefield 5 - czołgi: typy, specjalizacje, wskazówki

Czołgi i mniejsze pojazdy pancerne.

Seria Battlefield wyróżnia się tym, że oprócz piechoty, mamy do czynienia z pojazdami lądowymi i powietrznymi, które biorą czynny udział w starciach wojennych. Zwłaszcza na średnich i dużych mapach czołgi, bo o nich mowa na tej stronie, potrafią zmienić przebieg meczu, a nawet zdominować pole walki dzięki swej niszczącej sile.

Battlefield 5 - sterowanie na PC, PS4 i Xbox One

Wszystkie funkcje i przyciski.

Opanowanie sterowania to podstawa w grach wieloosobowych. Czas reakcji, by wykonać daną czynność, jest zazwyczaj krótki, więc należy zapamiętać, pod jakim przyciskiem znajduje się potrzebna funkcja.

Battlefield 5 - poradnik i najlepsze porady

Porady ogólne, wskazówki, taktyki, klasy, tryby i mapy.

Witamy w poradniku do Battlefield 5. Najnowsza odsłona militarnych strzelanek przenosi nas na fronty drugiej wojny światowej. W naszej publikacji skupimy się na trybie wieloosobowym, gdyż to on stanowi najważniejszą część tej gry.

Battlefield 5 - jak przyspieszyć grę, optymalizacja na PC

Co zrobić, aby gra działała płynniej.

W grach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową bardzo ważnym czynnikiem jest płynność, który wpływa bezpośrednio na jakość doznań płynących z gry, ale przede wszystkim ma znaczenie w kontekście starć z innymi graczami. O ile w kampanii dla jednego gracza okazjonalne spadki FPS-ów można znieść, o tyle w trybie multiplayer nawet najmniejszy spadek klatek może mieć duże znaczenie.

Strzelanie to elementarna część rozgrywki każdego FPS-a. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony Battlefielda. Zabijanie przeciwników, jak okropnie to nie zabrzmi, jest kluczowym aspektem walki, a przejmowanie flag czy podkładanie ładunków wybuchowych nie obędzie się bez strzelania.

Battlefield 5 - personalizacja: mundury, bronie, pojazdy

Skórki do broni, wygląd żołnierza, płeć postaci.

Personalizacja to nowość w serii Battlefield. Po jej zapowiedzi wielu graczy skrytykowało ten pomysł, obawiając się, że wpłynie negatywnie na klimat gry, której tłem są przecież wydarzenia z drugiej wojny światowej. Twórcy opamiętali się i nie wprowadzili przedmiotów steampunkowych, skupiając się jedynie na elementach militarnych związanych bezpośrednio z globalnym konfliktem z lat 1939-45.

Pierwsza Poprzednia