Picture of Przemysław Szczerkowski

Przemysław Szczerkowski

Autor

Featured articles

Outlast 2 - Rozdział 6: Apokalipsa - Nagrania

Lokalizacja wszystkich nagrań z szóstego rozdziału.

Outlast 2 - Rozdział 5: Księga Kapłańska - Listy

Lokalizacja wszystkich listów z piątego rozdziału.

Outlast 2 - Rozdział 5: Księga Kapłańska - Nagrania

Lokalizacja wszystkich nagrań z piątego rozdziału.

Outlast 2 - Rozdział 4: Księga Sędziów - Listy

Lokalizacja wszystkich listów z czwartego rozdziału.

Outlast 2 - Rozdział 4: Księga Sędziów - Nagrania

Lokalizacja wszystkich nagrań z czwartego rozdziału.

Outlast 2 - zakończenie: Rozdział 6 - Apokalipsa

Jak zakończyć grę ze ostatnimi nagraniami z szóstego rozdziału.

Ostatnie rozdział jest bardzo krótki i w większości składa się z filmików. Nie zaznasz tu prawie żadnego zagrożenia, a jedynie fabuła potoczy się ku końcowi. Po odnalezieniu Lynn wyjdź z nią z jaskini i udaj się przed siebie.

Outlast 2 - Rozdział 5: Księga Kapłańska - tunele, odnalezienie Lynn

Jak przedostać się przez kopalniane tunele, uciec przed nowym wrogiem i odnaleźć Lynn.

Gdy winda zatrzyma się na poziomie 800ft, wyjdź z niej i obejdź dookoła. Zejdź na dół i błyskawicznie wyskocz wyjściem naprzeciwko. Po chwili winda runie w dół, nagraj szczątki windy, aby otrzymać wpis. Jeżeli potrzebujesz, podnieś bandaż, następnie rusz tunelem przed siebie. Od razu po lewej stronie odnajdziesz baterię, zaś po prawej ścieżkę prowadzącą dalej. Idąc cały czas przed siebie po chwili znajdziesz rozdzielającą się drogę - najpierw skręć w lewo, aby odnaleźć list. Udaj się teraz w przeciwnym kierunku, przepłyń pod zawalonym miejscem, a następnie skręć w prawo.

Outlast 2 - Rozdział 4: Księga Sędziów - sala komputerowa, demon

Jak unikać demona w koszmarach, uciekać przed wrogami w realistycznym świecie i odnaleźć drogę do kopalni.

Etap rozpoczniesz w budce, do której wszedłeś przez drabinę. Wyjdź z niej i skieruj kamerę na most powyżej. Po nagraniu filmu podążaj drogą w górę. Gdy dojdziesz do domków, idź w kierunku wiszących krzyżów. Następnie skręć w lewo i wejdź do otwartego domu. Po chwili drzwi za tobą zostaną zamknięte, dlatego przejdź przez kolejne. Za nimi skręć od razu w prawo, a znajdziesz tam list. Wróć do miejsca, z którego przyszedłeś i tym razem udaj się przed siebie.

Outlast 2 - Rozdział 3: Lamentacje - Listy

Wszystkie listy w trzecim rozdziale gry.

Garstka listów znajduje się w trzecim rozdziale gry Outlast 2. Zaledwie pięć sekretów tego typu, które w większości trudno przeoczyć, choć w niektórych przypadkach będziesz musiał wytężyć wzrok. Jeśli masz problemy ze zlokalizowaniem któregoś sekretu, skorzystaj z poniższego opisu okraszonego obrazkami.

Outlast 2 - Rozdział 3: Lamentacje - Nagrania

Wszystkie nagrania w trzecim rozdziale gry.

Trzeci rozdział gry jest stosunkowo krótki, dlatego znajdziesz w nim znacznie mniej miejsc, które możesz nagrać. Jest ich siedem i odnalezienie ich nie powinno stanowić zbyt dużego problemu. Jeśli będziesz miał jednak z którymś problem, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi opisami i pomocnymi obrazkami. Lokalizację listów przedstawiliśmy na oddzielnej stronie poradnika do Outlast 2.

Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - Listy

Lokalizacja wszystkich listów z drugiego rozdziału.

Na poniższej stronie przedstawiamy miejsca, w których znajdziesz listy z drugiego rozdziału, Księgi Hioba, w grze Outlast 2. Jest to rodzaj znajdźki, którą wystarczy podnieść i przeczytać, aby list został ci zaliczony jako odkryty. W tej części zadania odnajdziesz dziesięć listów, zaś nagrania, czyli drugi rodzaj sekretów, opisaliśmy na innej stronie naszego poradnika.

Outlast 2 - Rozdział 3: Lamentacje - jezioro, tratwa, ucieczka ze szkoły

Jak przeprawić się przez jezioro, odnaleźć tratwę i uciec z ponownego koszmaru w szkole.

Po wyjściu z koszmaru na dachu szkoły, pojawisz się w jaskini. Wyjdź z niej i udaj się na drewniane schody przed tobą. Następnie idź w kierunku jeziora, aby dostać się na plażę. Gdy już się na niej znajdziesz, nagraj wodę przed tobą. Następnie skieruj się w lewo do domu przy wielkim pomoście.

Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - Nagrania

Lokalizacja wszystkich nagrań z drugiego rozdziału.

Oto kolejna strona z nagraniami w Outlast 2. Jest to jeden z dwóch rodzajów sekretów, zaraz po listach, które to z kolei publikujemy na oddzielnej stronie. Tym razem przedstawiamy wam nagrania z drugiego rozdziału gry, czyli Księgi Hioba. Przypominamy, że aby nagranie zostało zaliczone, musisz skierować kamerę na konkretną scenę i poczekać, aż czerwony pasek załaduje się w pełni.

Outlast 2 - poradnik i opis przejścia

Wszystkie misje, porady, sekrety, nagrania i listy.

Witamy w poradniku i solucji do Outlast 2. Jest to kolejna odsłona gry z gatunku survival horror, która została stworzona przez firmę Red Barrels. W drugiej części wcielamy się w bohatera, który znalazł się w niezbyt przyjaznych okolicznościach. Czeka nas więc sporo ciekawych zagadek i skradania się za plecami nieprzyjaciół.

Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - szkoła, droga do kopalni

Wydostanie się ze szkoły i odnalezienie alternatywnej drogi do kopalni.

Gdy pojawisz się na stołówce, podejdź do okien i idź korytarzem prowadzącym do otwartych drzwi. Po chwili skręć w lewo i biegnij cały czas przed siebie, aż nie zaważysz po lewej stronie otwartego pomieszczenia. Wejdź do środka i nagraj pękające ściany. Następnie cofnij się na korytarz i biegnij za dźwiękiem telefonu. Przed łazienką skręć do pokojów znajdujących się po prawej stronie. Po chwili zacznie szarżować na ciebie nowy przeciwnik, musisz przed nim uciec.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga rodzaju - Listy

Gdzie odnaleźć wszystkie listy z pierwszego rozdziału.

Kolejny rodzaj sekretu w grze Outlast 2. Tym razem skupiliśmy się na przedstawieniu miejsc z listami. Niektóre z nich są widoczne niemal od razu, gdyż umiejscowione są w bardzo oczywistych miejscach, po inne trzeba zazwyczaj zboczyć z głównej ścieżki. Opis każdego z listów został okraszony obrazkiem, aby łatwiej się go odnajdywało.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga rodzaju - Nagrania

Gdzie odnaleźć wszystkie nagrania z pierwszego rozdziału.

Nagrania i listy są fabularnym dodatkiem do gry, dzięki którym zapisujemy najważniejsze zdarzenia naszego bohatera w kamerze. Z listów dowiemy się trochę więcej na temat istniejących zwyczajów. Aby udokumentować nagranie w kamerze, należy skierować urządzenie na specyficzną lokację i poczekać, aż czerwony pasek załaduję się do końca. Listy zaś wystarczy tylko podnieść i przeczytać.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - kaplica i kopalnia

Jak dostać się do kaplicy, uciec przed przeciwnikami i znaleźć drogę do kopalni.

Teraz musisz przedostać się przez ogrodzenie - popchnij wóz w kierunku bramy, a następnie przeskocz przez płot. Udaj się w lewo, aby ominąć kobietę z nożem. Gdy zauważysz oświetlone przejście poczekaj tutaj aż wcześniej wspominana postać pojawi się tutaj. Szybko wróć do wcześniejszego miejsca i udaj się do budynku za krzyżem. Znajdziesz tam list, baterie i bandaż. Prawdopodobnie za tobą będzie stała znowu kobieta z nożem, omijaj ją ponieważ przy każdym kontakcie zacznie cię atakować.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - wioska kultystów, kanibale

Droga do kaplicy i przemknięcie przez wioskę kultystów.

Trzymając się prawego brzegu, zejdź na ląd i przejdź przez most. Nagraj ukrzyżowanych heretyków i idź w kierunku domu, gdzie wcześniej można było zauważyć nieznaną postać. Znajdziesz tam list, baterie i bandaż. Teraz wróć do miejsca, w którym przechodziłeś przez most i udaj się w kierunku farmy. Gdy dojdziesz już prawie do końca, nagraj tajemniczą kobietę kultu, aby odblokować wpis fabularny. Przejście jest zablokowane, dlatego odwróć się i po prawej stronie w płocie znajdziesz dziurę, pod którą możesz przejść.

Outlast 2 - Rozdział 1: Księga Rodzaju - wprowadzenie, pierwsi przeciwnicy

Jak znaleźć Lynn, zmierzyć się z pierwszymi przeciwnikami i wydostać się z koszmaru.

Gra rozpocznie się od snu, w którym niewiele zostanie wyjaśnione. Po krótkiej chwili znajdziesz się w helikopterze, gdzie wraz z Lynn zaczniesz nagrywać reportaż. Następnie akcja przeniesie się do zupełnie innego miejsca. W tym momencie otrzymasz możliwość kontroli nad postacią. Idź cały czas przed siebie i na końcu korytarza skręć w prawo. Zauważysz idącego mężczyznę, podążaj za nim. Po chwili drzwi zostaną zatrzaśnięte, więc odwróć się. Akcja zostanie ponownie przeniesiona do realistycznego świata.