Picture of Jakub Pyrka

Jakub Pyrka

Autor

Featured articles

Western VATS - mod do Fallout 4

Nowe dźwięki dla systemu VATS inspirowane klasykami kina dzikiego zachodu.

No Man's Sky - mody do gry

Najciekawsze mody, poprawiające kosmiczną zabawę.

Deadeye z Red Dead Redemption - mod do GTA 5

Szybka likwidacja oznaczonych wrogów.

Zniesienie limitu kompanów - mod do Fallout 4

Zabierz w podróż więcej towarzyszy.

Nvidia Vault 1080 - mod do Fallout 4

Nowe efekty świetlne oraz lokacja - Krypta 1080.

Tech Guns - mod do Minecraft

Karabiny, animacje śmierci, NPC - wszystko w klimatach klasycznej strzelanki jako mod do Minecrafta.

Minecraft - pierwotnie mający na celu symulowanie życie górnika - przeszedł metamorfozy, które nie śniły się największym filozofom i moderom. Igrzyska Śmierci odbywające się na serwerach, regularne wojny klanów, a nawet tryb fabularny. Niektóre elementy powstały jako mody, inne wyewoluowały wraz z procesem powstawania gry. Nikt nie spodziewał się jednak broni palnej w Minecrafcie.

Papierosy, cygara i fajki - mod do Fallout 4

Mod z nowymi akcesoriami dla bohatera.

Palenie zabija i powoduje raka. Dymek nie jest jednak bardziej szkodliwy od promieniowania czy Odlotu. Mimo to pozostaje tematem tabu dla mieszkańców post-apokaliptycznych pustkowi. Dzięki japońskiemu moderowi jesteśmy teraz w stanie wyposażyć swoją postać oraz kompanów w dymiące akcesorium zastępujące ubiór dolnej części głowy.

Kamera od góry - mod do GTA 5

Widok niczym w pierwszych odsłonach serii.

Z widokiem od góry w serii GTA pożegnaliśmy się wraz z przeniesieniem rozgrywki w świat 3D. W trzeciej odsłonie serii tryb widoku znad postaci pozostał jako ciekawostka, jednak nie był zbyt praktyczny. Z czasem podjęto próby przywrócenia starych rozwiązań. Przykładem może być GTA Chinatown Wars. Jednak z postępem w grach idzie postęp przedstawiania świata z innej perspektywy.

Metalowy Ochłap - mod do Fallout 4

Mod zmieniający Ochłapa w metalowego czworonoga.

Chciałbyś mieć psa, ale jesteś uczulony na sierść? Nie ma problemu! Adoptuj psa zrobionego z metalu i ubierz go według gustu w jeden ze stalowych pancerzy. Mod podmieniający model Ochłapa - psa protagonisty Fallout 4 - daje nam także możliwość przyłączenia trzech innych metalowych psów.

Robo-pies - mod do Fallout 4

Wzorowany na psie-robocie z Wolfenstein towarzysz.

Inspirowany słynnym Panzerhundem z gry Wolfenstein nowy pies, który może zostać naszym towarzyszem, to świetne narzędzie mordu i zabawy. Jeżeli szukamy nowych kompanów, którzy nie są ludźmi, Panzerhund może być strzałem w dziesiątkę, a sposób w jaki się porusza, działa i brzmi, spodoba się każdemu.

Powiększenie obszaru i wysokości osad - mod do Fallout 4

Zniesienie ograniczeń związanych z wysokością.

„Sky is the limit”. Hasło często występujące przy promowaniu gier związanych z kreatywnością. Co oznacza? Brak ograniczeń. W budowaniu takich osad w Fallout 4, o jakich marzymy, przeszkadzają nam zarówno granice w osi poziomej jak i pionowej. O ile niektóre mody pozwalają na budowę za granicami osady, budowanie wzwyż daje nam szersze pole do popisu przy bardziej ambitnych projektach. Pora znieść ograniczenia i dać się ponieść fantazji w budowaniu.

Left 4 Santos - mod do GTA 5

Apokalipsa zombie w Los Santos.

Długo czekać musieliśmy na rozsądny mod wprowadzający zombie do świata GTA V. Dotychczasowe mody serwowały nam biegające trupy lub takie, które zupełnie nie przypominały nieumarłych. Pora to zmienić ponieważ na scenie pojawia się inspirowany Left 4 Liberty mod, który pokaże na jakie zombie zasługuje nowe Grand Theft Auto.

Portal Gun - mod do Fallout 4

Broń z pomocą której przeniesiemy siebie, przedmioty lub postaci między portalami.

Portal Gun zasłynął oczywiście dzięki grze Portal. Od czasu popularyzacji gry broń pojawia się we wszystkich tytułach obsługujących mody w mniej lub bardziej zmienionej formie. Przyszła więc pora na Fallout 4 i aż dziw bierze, że zajęło to tyle czasu. Portal Gun to idealna broń do wykorzystania w tak obszernej grze z wielkim światem.

NukaMon - mod do Fallout 4

Pokemony w świecie Fallouta.

„Najlepszym być naprawdę chcę, jak nigdy dotąd nikt. Zdać muszę ważny test. Wyszkolić wszystkie z nich. Kraj przemierzę wzdłuż i wszerz. Znajdę w sobie moc. Świat Nukamonów zrozumieć chcę, odnajdę wszystkie bo... Nukamon!” - złap wszystkie potwory z pustkowi za pomocą nowych, możliwych do wyprodukowania Nukamon-balli, posiadających moc ujarzmienia dowolnej postaci w grze.

Atomic Radio - mod do Fallout 4

Nowa stacja radiowa z programami i reklamami w klimacie Fallouta.

Jednym z elementów, którego szczególnie brakuje w Fallout 4 - jak i poprzednich częściach - jest różnorodność programów radiowych. Najpopularniejsze Diamond City Radio gra w kółko te same utwory, a gracze już po kilku dniach zdolni są odśpiewać z pamięci większość piosenek puszczanych przez Travisa. Z nowym modem wspomniana monotonność się skończy.

Roboty do ochrony osady - mod do Fallout 4

Możliwość zbudowania nowych maszyn, które ochronią naszych osadników.

Wielokrotnie, kiedy przeszukujemy czyjeś opuszczone miejsce zamieszkania, natrafimy na roboty strzegące dobytku - nawet kiedy ten jest bezpański od dziesięcioleci. Nic dziwnego więc, że ktoś wpadł na pomysł, że sami też powinniśmy mieć możliwość zbudowania własnej, zautomatyzowanej linii obrony osad. Od teraz więc będziemy mogli budować własne roboty.

Fryzury dla kobiet i nie tylko - mod do Fallout 4

Zestaw nowych i nowoczesnych fryzur dla postaci.

Wygląd postaci w Fallout 4 - jak i innych grach Bethesdy - to rzecz, nad którą spędzamy najwięcej czasu w pierwszych chwilach, a czasem w całej grze. Dodając nowe opcje, zwiększamy czas potrzebny na rozpoczęcie rozgrywki, ale w zamian otrzymujemy szereg nowych wariantów wyglądu postaci, którymi będziemy cieszyć oczy przez resztę rozgrywki. Zwłaszcza jeżeli gramy z widokiem zza pleców bohatera lub bohaterki.

Nieoficjalny patch - mod do Fallout 4

Poprawki stworzone przez graczy.

Wielkie otwarte światy są pełne błędów. Niezależnie od tego, jak bardzo twórcy gry chcą się pozbyć niedopatrzeń. Czasem próby naprawienia tworzą kolejne dziury i wymagają dalszych działań zapobiegawczych. Nie inaczej jest w Fallout 4, gdzie pałeczkę przejęli gracze i wspomagają zespół twórców w naprawianiu błędów odpowiednimi łatkami do gry.

Szorty Wspólnoty - mod do Fallout 4

Nowy strój dla bohaterek przemierzających pustkowia Wspólnoty.

Upał i żar z nieba zalewają świat Fallouta. Nic dziwnego więc, że każdy szuka sposobu na ochłodę. Jedni kryją się w zimnym metrze, a drudzy zdejmują kolejne warstwy ubrań za nic mając sobie oparzenia radiacyjne. Pora więc nadać naszej bohaterce odpowiedniego szyku, ubierając ją w lekki strój letni, odsłaniający atuty świetnie zachowanego w Krypcie ciała.

Statyczne przedmioty z ekwipunku - mod do Fallout 4

Możliwość ustawienia każdego przedmiotu jako obiektu dekoracyjnego.

Budowanie osad to dla wielu graczy chleb powszedni w Fallout 4. W przerwie w błąkaniu się po pustkowiach i zbieraniu złomu, zajmujemy się tworzeniem schronień dla naszych mieszkańców. Stawiamy trzymające się na słowo honoru chałupy, a puste ściany dekorujemy wszelakim śmieciem znalezionym w ruinach. Problem w tym, że pierwszy lepszy mieszkaniec, lub my sami, kiedy przejdzie obok misternie poustawianych przedmiotów, przewróci wszystko niszcząc nasze dzieło. Pora to zmienić.

BodySlide - mod do Fallout 4

Narzędzie pozwalające modyfikować modele postaci.

BodySlide jest narzędziem mocno rozpowszechnionym w świecie modów do Fallout 4. Wiele nowych strojów wykorzystuje możliwości programu, który na rożne sposoby zmienia wygląd modelu postaci. Dzięki zawartym narzędziom będziemy mogli pogrubić lub odchudzić różne części ciała, a także dopasować nowe rozmiary tak, aby wyglądały dobrze z pancerzem, który nosimy.

Crude Blowback - mod do Fallout 4

Nowa broń na wzór concept artu.

Jak powszechnie wiadomo, do gier trafia tylko część pomysłów twórców i osób kreatywnych z zespołu deweloperskiego. Nie każdy pomysł da się wykonać. Niektóre wymagają więcej czasu, więcej sił i więcej funduszy. Dlatego niektóre perełki swój żywot kończą jako zamysł na stronicach artbooków i grafik koncepcyjnych. Historia Fallouta już wielokrotnie wykazała, że jeżeli jakiś pomysł jest dobry, znajdzie swoją drogę, żeby trafić do gry.

Lepsze Dobre Sąsiedztwo i Trzecia Szyna - mod do Fallout 4

Przemodelowane i bogatsze w detale lokacje Sąsiedztwa i Trzeciej Szyny dla Fallout 4.

Dobre Sąsiedztwo i Trzecia szyna to wspaniały zamysł stojący za obiema lokacjami, tworzący klimat małego osiedla, które radzi sobie w zniszczonym świecie. Tworzy swoją kulturę, politykę i prawo. Kiedy pierwszy raz odwiedzimy Dobre Sąsiedztwo, zachwyci nas oryginalność tego miejsca, a może nawet przypomną nam się czasy pierwszych Falloutów. Później jednak przyjdziemy drugi i trzeci raz, a znane miejsce straci swój urok i powieje nudą.

Pierwsza Poprzednia